İYİ PARTİ EDİNE İL BAŞKANI DEMİR, SAROZ KÖRFEZİ’NDEKİ ÇEVRE KİRLİLİĞİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

İYi Parti 14 Ağustos 2020 16:07
Videoyu Aç İYİ PARTİ EDİNE İL BAŞKANI DEMİR, SAROZ KÖRFEZİ’NDEKİ ÇEVRE KİRLİLİĞİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI
A
a

İYİ PARTİ EDİNE İL BAŞKANI DEMİR, SAROZ KÖRFEZİ’NDEKİ ÇEVRE KİRLİLİĞİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Saroz Körfezi’ndeki İtalyan Koyu ve Erikli sahillerinde çöp dağlarının oluşmasına, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, “Keşan Belediyesi, bölgeye ayda bir çöp arabası gönderse bu çirkin görüntüler yaşanmaz” dedi.

 Edirne’nin Saroz Körfezi’nde Türkiye’nin ‘Saklı Cenneti’ olarak bilenen bölgesi son zamanlarda çöp yığınlarıyla uğraşıyor. Bölgede bulunan İtalyan Koyu ve Erikli Sahili’nde yaşanan ziyaretçi akınlarının ardından büyük çöp alanları meydana geldi. Ziyaretçilerin bıraktığı çöpler çevre halkını ve bölgeye ziyarete gelen diğer kişilerin büyük tepkisine neden oluyor. Bölgede yaşanan çevre felaketine bir tepki de İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir’den geldi. Yapılanın eğitimsizlik göstergesi olduğunu dile getiren Başkan Demir, “İnsanlar başkalarının haklarını hiç düşünmeden gasp ediyor. Birileri artık Dünya’da yalnız olmadıklarının farkına varmalı” dedi.
 Çevre temizliği konusunda eğitimin daha sıkı şekilde verilmesi ve küçük yaşlardan itibaren bir zorunluluk olarak insanlara aşılanması gerektiğini dile getiren İYİ Parti İl Başkanı Demir, “Bazı konularda belli ki ülke olarak çok geç kalmışız. Daha fazla geç kalmadan gençlerimize çevre bilincini en zoraki bir gereklilik olarak aşılamalıyız. Eminim ki gençlerimiz ebeveynlerinin aksine ‘Dünya İnsanı’ olma işini çok daha güzel kavrayacaktır. Ayrıca onlar aldıkları eğitim ile büyüklerine örnek olarak çevre kirliliği ile mücadele edeceklerdir” diye konuştu.
  Saroz Körfezi’nin bölgenin ve Türkiye’nin en değerli alanlarından olduğuna dikkat çeken Demir, “Bilinmelidir ki Saroz Körfezi ülkemizin nadide bir parçası. Bunun farkında olmayan vatandaşlarımız ne yazık ki bu bölgede çöp alanlarının oluşmasına neden oldu. Çocuklarının yaşayacağı ülkeye ihanet etmekle kalmadılar aynı zamanda çevreye gelen diğer ziyaretçilerin de haklarını gasp ettiler. Maalesef eğitimsizlik her yerde kendini gösteriyor” ifadelerini kullandı.
  Keşan Belediyesi’nin ayda bir çöp arabası göndermesinin bile bölgeye yeterli olacağına değinen Demir, “Sayfiye yerlerimiz Keşan Belediyesi’ne yakın olduğu gibi büyük bir bölümü Keşan Belediyesi mücavir alanına girmektedir. Ayda bir çöp arabası gönderse bu çirkin görüntülerin olmayacağı gibi çevremize olan sorumluğumuzu da yerine getirmiş olacağız” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR