İYİ Parti'den Asgari Ücret 3 Bin TL'ye Çıkarılsın Önerisi

İYi Parti 2 Aralık 2020 12:07
Videoyu Aç İYİ Parti'den Asgari Ücret 3 Bin TL'ye Çıkarılsın Önerisi
A
a
MİLLETİN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Genel Başkan Meral Akşener'in asgari ücretin 3 bin TL'ye çıkarılması ve gelir vergisi ile SGK primini devletin üstlenmesini önerisinin yoksulluğun, işsizliğin ve kayıt dışılığın çözümüne önemli katkı sunacağını belirterek, "Artık milletin dayanacak gücü kalmadı. 

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, yaşanan yoksulluğa dikkat çekti. Genel Başkanı Meral Akşener'in grup toplantısında 2021 için asgari ücret önerisini açıkladığını anımsatan Başkan Kızılboğa, "Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, asgari ücreti 3 bin TL'ye çıkarıp, asgari ücretli çalışanımıza brüt kazancının tamamının ödenmesini, işverenimizin çalıştırdığı asgari ücretli vatandaşımızın gelir vergisini ve SGK primini devlete değil, çalışanına vermesini önerdi. Genel Başkanımızın önerisine göre; devletimiz de çalışanımızın gelir vergisini ve SGK primini üstlensin. Bu hem yoksulluğun, işsizliğin azalmasına hem de kayıt dışılığın önlenmesine katkı sağlayacaktır" dedi.

GELİN, BİR KEZ OLSUN, MİLLETİNİZİN İYİLİĞİNİ DÜŞÜNÜN
Yaşanan krizin pandemi süreci ile daha da derinleştiğine dikkat çeken Başkan Hasan Kızılboğa, "Emekli, memur, esnaf zor günlerden geçiyor. Artık milletin dayanacak gücü kalmadı. Pandemi döneminde alınan kısıtlamalar, uzun zamandır zor günler geçiren esnafımızı daha da zora soktu. Hem üretici hem tüketici sıkıntı yaşıyor. Hem ekonomide hem toplumsal yaşamda büyük felaketler yaşanmaması için acil önlemler alınmalı. Genel Başkanımız Sayın Akşener'in de dediği gibi; 'Gelin, bir kez olsun, milletinizin iyiliğini düşünün'" çağrısı yaptı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR