İYİ PARTİ BİNGÖL MERKEZ İLÇE BAŞKANI TÜMEN’İN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

İYi Parti 9 Aralık 2020 15:26
Videoyu Aç İYİ PARTİ BİNGÖL MERKEZ İLÇE BAŞKANI TÜMEN’İN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
A
a
İnsan Hakları Günü kapsamında bir mesaj yayınlayan İYİ Parti Bingöl Merkez İlçe Kurucu Başkanı Ragıp Tümen, “Birbirimizi anlamaya gayret ederek adımlarımızı atmalı, düşünceleri ve özgürlükleri tanımalıyız.” dedi.
 Büyük yıkıma sebep olan II. Dünya Savaşı’nın ardından, 10 Aralık 1948’de Paris’te bir araya gelen devletler, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ne imza atarak, kabul etti. Bildirgenin kabulüyle beraber 10 Aralık tarihi İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaya başladı. Konuyla ilgili İYİ Parti Bingöl Merkez İlçe Kurucu İl Başkanı Ragıp Tümen bir mesaj yayınladı. Tümen mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Türkiye Cumhuriyet’i, Anadolu topraklarının bir güzelliği olarak, bünyesinde farklı renkler, dilleri, inançları, anlayışları ve düşünceleri barındırmaktadır. Güzel bir çiçek bahçesinin renklerini andıran bu yapı, en değerli hazinemiz. 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde, bu hazinenin değerini tekrar anlamak adına üzerine düşünmekte yarar var. Huzurun ve barışın güvencesi ancak tüm farklılıklar uyum içerisinde var olabilirse mümkündür. Bu uyumun sağlanması için de en önemli görevimiz ve ödevimiz, hoşgörü ve anlayış. Birbirimizi anlamaya gayret ederek adımlarımızı atmalı, düşünceleri ve özgürlükleri tanımalıyız. Bu düşünce ve duygularla İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabulünün 72. yıl dönümünde ülkemin tüm farklılıklarını saygıyla kucaklıyor, insanlarımızın düşünceleri için ceza ödemediği, yaşama hakkının gasp edilmediği, kadınlarımızın ve çocuklarımızın şiddetin hiçbir türüne maruz kalmadı bir Türkiye’yi temenni ediyor, ülkemin İYİ yarınları için çalışacağımız bildiriyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR