İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Tüm İslam Aleminin Kandilini Kutladı

İYi Parti 28 Ekim 2020 09:40
Videoyu Aç İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Tüm İslam Aleminin Kandilini Kutladı
A
a
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa,
"PEYGAMBERİMİZ, BÜTÜN AHLAKI GÜZELLİKLERİ YAŞAYARAK ÖĞÜTLEYEN ÖRNEK BIR KIŞİDİR"

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Mevlid Kandili dolayısı ile yayınladığı mesajında tüm islam aleminin kandilini kutladı. Başkan Kızılboğa Mevlid Kandilinin hayırlara vesile olması temennisinde buludu.
"Ant olsun, size içinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona ağır gelir, size çok düşkündür, müminlere karşı şefkat ve merhamet doludur”. Tövbe 128-129" ayetini hatırlatan başkan Kızılboğa, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"İnsanlığın hayat ufkuna aydınlık bir devir açan Hz. Muhammed’in kutlu doğumunun yıl dönümünü bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dinimizin emirlerini insanlığa ulaştıran, gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle yaratılış ve var oluşun sırrını anlamaya, bilgi, inanç ve selâmete çağıran peygamberimiz, bütün ahlaki güzellikleri yaşayarak öğütleyen örnek bir kişidir.
Bugün insanlığın yaşadığı sorunları göz önüne getirdiğimizde, Peygamberimizin ortaya koyduğu ve örnek olarak yaşadığı, hak ve adalet gibi kavramların, insanlık için ne kadar önemli olduğu, günümüzde daha iyi anlaşılmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecede, insanımızın içinde var olan yardımlaşma ve dayanışma duygularının en güzel şekilde yaşanması dileğiyle, milletimizin ve tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni kutluyor, birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum’ dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR