İSTEK, “ DAYANIŞMA VE HİZMET BEKLİYORUZ”

Mersin 7 Kasım 2020 17:08
Videoyu Aç İSTEK, “ DAYANIŞMA VE HİZMET BEKLİYORUZ”
A
a

Gazeteci- Yazar Kemal istek, Mersin adına beklentilerini kaleme aldı. Merkezi idareden yerel yönetime işte o beklentileri:

Havaalanının bir an önce bitmesini bekliyoruz. Bölgeye büyük katkı sunacak, kongre, inanç, eko, sağlık turizmini canlandıracak, tarım ve ticarette büyük hamle başlatacak olan Hava limanının bir an önce yapılmasını istiyoruz.

Mersin’in can damarı olan mevcut Limanın genişletilmesini değil, planlara işletilmesine rağmen, birileri tarafından yapılmaması için her yola başvurulan, yeni konteyner terminal limanının yapılmasını istiyoruz.

Mersin Antalya yolunun bir an önce tamamlanmasını bekliyor ve istiyoruz. Çok yol alındığını biliyoruz. Ancak, başka illerin havaalanları ve yolları zamanında tamamlanırken bizde işlerin niye bu kadar ağır gittiğini bir türlü anlayamıyoruz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve İlçe belediyelerinin son aşamaya geldiği söylenen imar planlarının, bir an önce meclise getirilmesini ve onaylanarak Mersin’in önünün açılmasını istiyoruz. Başkan Vahap Seçer’ in başından beri üzerinde titizlikle durduğu, dürüst belediyeciliğini bu alanda da göstererek rantçılara fırsat vermediği, müdahil olmak istemediği, tüm belediyelerin ortak kararıyla hazırlanan planların uygulamaya geçmesini bekliyoruz.

Belediye Başkanlarının laf üretmekten çok, iş yapmalarını bekliyoruz. İlçe belediyeleri demeç vermekten başka, elle tutulur bir varlık gösteremiyorlar. Özellikle Toros, Akdeniz ve Tarsus Belediye Başkanları, sosyal çalışmalardan sıyrılmaları ve çöküntü halinde olan mahallelerinde iyileştirme çalışmalarına başlamalıdırlar. Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit’in Alanya ve çevre sakaklarını kirlilikten ve karmaşadan kurtarma çalışmaları iyi bir örnektir. Sokaklarımızın temiz ve bakımlı olmasını istiyoruz. Akdeniz mahalleleri berbat durumdayken Gültak’ın gereksiz söz dalaşı ve demeçleri hiçte hoş karşılanmıyor. Ilımlı kişiliğinin yerini kavgacılığı alınca Gültak’ın inandırıcılığı da yok oluyor. Mersinliler olarak huzur, dayanışma ve hizmet bekliyoruz.

Büyükşehir belediyesine bu dönem çok güveniyoruz. Çalışkan ve dürüst bir Belediye Başkanı olduğu imajını tüm topluma kabul ettirdi. Vahap Seçer’ in de artık eteğindeki tüm projeleri sahaya sürmesini bekliyoruz. TSG Lisesi önündeki Otopark ve Meydan düzenlemesinin bir an önce hizmete geçmesini bekliyoruz. Forum civarındaki katlı kavşağın çok hızlı tamamlanmasını ve özellikle Mezarlık alt kavşağı, eski devlet hastahanesi ve karayolları önündeki kavşağın bir an önce başlatılmasını bekliyoruz.

Büyükşehir’den beklentilerimiz çok fazla. Bu dönemin çok iyi geçmesini bekliyoruz. İyi geçeceğine de inanıyoruz. Ancak, Metro ihalesinin ilk aşaması tamamlandı. Bir an önce Mersin’in sosyal, ekonomik, ulaşım, ticari alanlarına güç ve destek olacak bu önemli projenin başlatılmasını bekliyoruz.Tüm Mersin’in ve merkezi hükümetin bu önemli projeye destek olmasını bekliyoruz.

Mersin’i çevrecilik ve sağlık açısından olumsuz etkileyecek olan PROPİLEN fabrikasının yeni yapılacak limanın karşısında değil, sanayi alanlarına yapılmasını istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’ in, Nükleer santrale ve bu tür kirlilik yaratacağı ileri sürülen tesislere karşı dik duruşunu takdirle karşılıyoruz. Ancak tüm belediye başkanlarının, STK’ların, mesleki odaların bu olumsuzluklara karşı güç birliği oluşturmalarını bekliyoruz.

Pandemi sürecinde, herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesini bekliyoruz. Büyükşehir’in yoksullara aş evinden yemek dağıtması, mahalle mutfaklarında 3 TL’ye 3 çeşit yemek vermesi, halk kart uygulamasıyla yoksullara can suyu sağlaması, Emniyetin güvenlik açısından gerekli önlemleri alması, İl valimizin denetimlerini sıklaştırması sevindirici gelişmeler. Ancak, zor durumda olan esnafların desteklenmesi için, başta Büyükşehir olmak üzere, tüm İlçe belediyelerinin, devletin, Esnaf odalarının mutlaka gerekli destek ve önlemleri almasını bekliyoruz.

Basın camiasında kibirli, kıskanç, saplantı içinde olan gazetecilerin artık çok sıradanlaştıklarını görerek, kendilerine çeki düzen vermelerini bekliyoruz. Gazetecilik adaletli olmayı esas alır. İyi şeyleri savunur ve pozitif algılarla destek olur. Yanlışları da eleştirir ve doğruları sonuna kadar savunur. Herkesin kendisini çek etmesini bekliyoruz ve bunu 4. Kuvvet adına istiyoruz.

Mersin’de birlik, beraberlik, dayanışma, uzlaşma, sorunları birlikte giderme niyetini ve uygulamasını bekliyoruz.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR