İSKİLİPLİ ATIF, KABRİ BAŞINDA ANILDI

Gündem 9 Şubat 2021 11:48
Videoyu Aç İSKİLİPLİ ATIF, KABRİ BAŞINDA ANILDI
A
a
FİKRİ SAĞLAR: “MİLLİYETÇİLİK LAFINI AĞZINDAN DÜŞÜRMEYENLER VATAN HAİNİ ANIYOR”
Kurtuluş Savaşı'na karşı faaliyetlerde bulunan İskilipli Atıf, idam edilişinin 95'inci yılında AKP’liler tarafından tam kadro anıldı. Anma etkinliğine Devlet ve Kültür eski Bakanı, CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili Fikri Sağlar’dan sert tepki geldi.
Milli Mücadele döneminde, Kurtuluş Savaşı’na karşı icraatler gerçekleştiren İskilipli Atıf kabri başında, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Ali Osman Öztürk, İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül, Atıf Derneği Başkanı Mustafa Lek ve Çorum Müftüsü Muharrem Biçer tarafından anıldı. Milli Mücadele ve Cumhuriyet karşıtı İskilipli Atıf’ı tam kadro anan isimlere Devlet ve Kültür eski Bakanı, CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili Fikri Sağlar hem AKP hem de MHP’ye sert sözlerle yüklendi.
“KÜÇÜK ORTAK MHP’DEN SES YOK!”
Sağlar, “AKP'nin milletvekili, valisi, rektörü, İngiliz ve Yunan işbirlikçisi, Kuvâ-yi Milliye düşmanı, vatan haini İskilipli Atıf'ı anıyor. Milliyetçilik ve vatan laflarını ağzından düşürmeyen küçük ortak MHP'den hiç ses yok. AKP'ye bu denli mahkûm olmanın nedeni nedir?” diye sordu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR