İŞÇİLİK: -“ANADOLU’NUN SAHİP OLDUĞU KÜLTÜR VE RENK ZENGİNLİĞİNİ EN GÜZEL ŞEKİLDE KULLANMALIYIZ”

Gelecek Partisi 9 Aralık 2020 09:08
Videoyu Aç İŞÇİLİK: -“ANADOLU’NUN SAHİP OLDUĞU KÜLTÜR VE RENK ZENGİNLİĞİNİ EN GÜZEL ŞEKİLDE KULLANMALIYIZ”
A
a
İnsan Hakları Günü kapsamında kutlama mesajı yayınlayan Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Cüneyt İşçilik, “Anadolu’nun sahip olduğu kültür ve renk zenginliğini en güzel şekilde kullanmalı ve hayatımızın her zerresine bu farklılıkların kazanımlarını enjekte etmeliyiz” dedi. 
II. Dünya Savaşı’nın sona ermesiyle beraber, Fransa’nın başkenti Paris’te bir araya gelen Birleşmiş Milletler, 10 Aralık 1948 tarihinde İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’ni imzalayarak, yayınladı. Türkiye’nin de imzaladı bildirinin kabulünün 72.yıl dönümünde Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Cüneyt İşçilik, bir mesaj yayınlayarak, İnsan Hakları Günü’nü kutladı. 
“TÜM İNSANLIĞIN İNSAN HAKLARI GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUM”
Türkiye’deki hak ihlallerine dikkat çekerek, huzur ve barış vurgusu yapan Başkan İşçilik, “10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirisinin 72. yıl dönümünde Dünya’nın barış ve huzur ortamını yakalamasını, güzel bir geleceğin tüm insanlığa mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Zor zamanlar yaşadığımız bu günlerde anlayışın, hoşgörünün hâkim olması, ayrımcılığın ve ‘öteki’ anlayışının son bulması gerektiğini düşünüyorum. Bu düşüncenin ülkemin her bölgesine nüfuz etmesi için çabaladığımı ve mücadele ettiğimi bildirmekten onur duyuyorum. Çabaladığım ve mücadele ettiğim hedefin, ülkemin geleceği için huzuru, barışı, refahı mümkün kılacağını biliyorum. Ne üzücüdür ki özellikle son yıllarda tanık olduğumuz suçlama ve lekeleme söylemleri, hepimizi derinden üzmekte ve insana karşı yapılan bu çirkin girişimlerin son bulmasını istemekteyiz. Bizler Türkiye Cumhuriyet’inin birer ferdi olarak Anadolu’nun sahip olduğu kültür ve renk zenginliğini en güzel şekilde kullanmalı ve hayatımızın her zerresine bu farklılıkların kazanımlarını enjekte etmeliyiz. ‘Siz’ değil ‘biz’ dilini günlük hayatımızda kullanarak, ülke içerisinde gerçekleşen her girişimin toplumu etkileyeceğini unutmamalıyız. İfade özgürlüğünün suç sayılmadığı, hakkın hakça dağıtıldığı Gelecek Türkiye’sinin mücadelesi içerisinde, tüm insanlığın İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR