İş Dünyası Irak'a Davetli

Gündem 23 Ağustos 2021 13:20
Videoyu Aç İş Dünyası Irak'a Davetli
A
a
Irak devletinin en önemli ticaret merkezleri olan Duhok-Erbil-Kekük- Süleymaniye-Halepçe Ticaret Forumu 11-16 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Türkiye’nin en önemli ticaret partneri olan Irak’ın 5 önemli ilinde iş fırsatlarını değerlendirmek isteyen Türkiye’nin yedi bölgesinden iş insanlarının katılımı ile ikili görüşmelerini de içeren ticaret forumu düzenleniyor. 
Forum hakkında bilgi veren Uluslararası Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği (USİAD) Genel Sekreteri Bahar Uzunca, "Irak ülkemizin en çok ihracat yaptığı ülkelerin başında gelmektedir. Türkiye’mizin en önemli ticari partneri olan Irak’a yatırım ve iş fırsatlarını değerlendirmek isteyen iş insanlarımızın katılacağı bir ticaret forumu olacak. Duhok ,Erbil,Kerkük, Süleymaniye ve Halepçe illerini kapsayan forumda yeni ticari yatırımlar içinde partnerler buluşturulacak. Bütün iş dünyası ile (B2B) ikili görüşmeler yapılacak . Irak Devleti Bakanları,Milletvekilleri , Ticaret Odaları Başkan ve yönetimleri, Yatırımcılar Birlikleri ,Müteahhitler Birlikleri ,İşadamları birlikleri, Distribütörler birliği, İthalat ve İhracatçılar Birliği vb . bütün kurum ve kuruluşlar forumda hazır bulunacak. Bu forumda iş insanlarımız Irak’ta bulunan iş insanları ile görüşmeler yaparak, yatırım ve ticaret alanında ticari porföylerini geliştirme imkanı sağlayacaklar. Bu forumun Türkiye ve Irak arasındaki muhtemel iş bağlantıları açısından çok olumlu geçeceğine inanıyorum” dedi.
Uzunca, hedeflerinin Türkiye ' den Irak'a yapılan ihracatın ikiye katlanması, Türkiyenin yedi  Bölgesinden Irak'a yapılan ihracatın artarak katlanması olduğunu ifade ettiler.
Uzunca son olarak, “Bu vesile ile Türkiye’deki tüm üretici ve ihracatçı firmalarımızı bu etkinliğe katılmaya davet ediyoruz.” Foruma katılmak isteyen iş insanları Uluslararası Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği Genel Sekreteri Bahar Uzunca ile irtibata geçebilirler.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR