İNŞAAT MÜHENDİSİ CAVİDAN DEMİRAĞ, İNÖNÜ’YÜ ANDI

CHP 24 Aralık 2020 17:51
Videoyu Aç İNŞAAT MÜHENDİSİ CAVİDAN DEMİRAĞ, İNÖNÜ’YÜ ANDI
A
a
İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, 25 Aralık 1973'te hayatını kaybeden Türkiye Cumhuriyeti İkinci Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaşı, Lozan Zaferi'nin mimarı İsmet İnönü'yü vefatının 47'inci yıldönümü andı.


Demirağ, “Ulu Önder Mustafa Kemal’in en yakın silah arkadaşı, Türkiye Cumhuriyeti devletinin 2. adamı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2. Genel Başkanı, Türk Aile Kurumu’nun örnek aile reisi, içi insan ve vatan sevgisiyle dolu, mütevazi, ağırbaşlı, istikrarlı,, dürüstlük ilkesinden hiç ayrılmamış, büyük asker, büyük devlet adamı ve büyük diplomat İsmet İnönü’nün 25 Aralık 1973’de aramızdan ayrılışının 47. yılındayız. Örnek yaşamı, güvenilir onurlu kişiliği, çağdaş düşünce anlayışı ile yalnız dönemine değil, bugün ve yarınlarımıza ışık tutan İsmet Paşamızı derin bir saygı, ödenmez bir gönül borcu ve rahmet ile anıyoruz” dedi.


“İnönü sanki bugünleri görürcesine; ‘Bir toplumda en tehlikeli insan, ehliyetsiz fakat yetkili insandır’ diyordu” diyen Demirağ, “ Yine o, ülke ve ulus düşmanları ile mücadelede bizi yüreklendiriyor ve ‘Bir memlekette namuslu insanlar da en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça o memleket için kurtuluş yoktur’ diyordu. 89 yıllık yaşamını ülkesi, ulusu ve devleti için çalışarak geçiren; ilkeleri, kararları ve düşünceleriyle Türk devriminin başarıya ulaşmasını sağlayan büyük devlet adamı İsmet İnönü’yü aramızdan ayrılışının 47. yılında saygı, rahmet ve özlem ile anıyoruz. Ruhu şad olsun.” Dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR