İNCİR ÇEKİRDEĞİ YAĞIYLA ŞİFA OLMAYA DEVAM EDİYOR

Gündem 20 Mart 2021 19:49
Videoyu Aç İNCİR ÇEKİRDEĞİ YAĞIYLA ŞİFA OLMAYA DEVAM EDİYOR
A
a
İncir çekirdeğinden elde edilen yağın birçok yararı bulunuyor. Onlarca bitkisel yağlar içerisinde incir çekirdeği yağı dikkat çekiyor. Uzmanlar tarafından faydalarından sıkça bahsedilen incir çekirdeği, halk arasında da daha fazla kullanılmaya başlandı. 
“Çok şey satmıyoruz. Sattığımız tek şeyin çok şeye yaradığını biliyoruz” sloganıyla çıktığı yolda kendi ismiyle patentini alan İşinsanı Ferruh Doğan, talebin çok yoğun olduğunu, vatandaşın bitkisel ürünlere daha çok rağbet gösterdiğini, bunların arasında yer alan incir çekirdeği yağının faydalarının diğerlerine oranla çok fazla olduğunu söyledi. 
HEM E VİTAMİNİ HEM OMEGA
İncir çekirdeği yağının sağlık açısından birçok faydasının olduğunu belirten İşinsanı Ferruh Doğan, “Hem E vitamini hem de Omega yönünden inanılmaz bir yağ olan incir çekirdeği yağı, bitkisel yağlar içerisinde çok faydalı bir yağ. Bu yağın sağlığa sunduğu faydaları saymakla bitmez. İçerisinde birçok mineral yer alıyor. İncirin çekirdeğinden elde edilen yağ, saçın gelişiminden, vücudun beslenmesine kadar saymakla bitmeyecek yararı bulunuyor. Bunlardan bazılarını sıralayacak olursak; Cilt sağlığında kullanılabilir. Göz çevresindeki morlukları gidermeye yardımcı olur. Saçların sağlıklı olmasına yardımcı olur. Faydaları bakımından zengin bir meyve olan incirin yağı, sayısız rahatsızlığa iyi gelmekte. Bunlardan bazıları şunlar: incir çekirdeği yağı iç organların sağlığından, bacak fonksiyonlarına, beyin sağlığından, saç bakımına kadar onlarca faydaya sahip. İncir çekirdeği yağı, cilt onarımında da kullanılabilen yağlar arasında yer alıyor. Sağlık açısından inanılmaz bir bitkisel yağ olan incir çekirdeği yağını herkesin kullanmasını tavsiye ediyorum.“ ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR