İlter Tellioğlu, 10 Aralık Temel İnsan Hakları günü mesajı

CHP 9 Aralık 2020 19:18
Videoyu Aç İlter Tellioğlu, 10 Aralık Temel İnsan Hakları günü mesajı
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Payas İlçe Başkanı İlter Tellioğlu, 10 Aralık Temel İnsan Hakları günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulunca, 10 Aralık 1948 yılında kabul edilen ‘İnsan Haklarkı Evrensel Beyannamesi’ ile birlikle kişilerin temel haklarının güvence altına alındığını dile getiren Tellioğlu, günümüzde bu beyannamenin uygulanmasında hala eksiklikler olduğunu ifade etti.

Bireylerin dili, dini, rengi, siyasi görüşü, cinsiyeti ne olursa olsun aynı haklara sahip olması gerektiğini vurgulayan Başkan Tellioğlu “ bireylerin temel hakları her ne olursa olsun eşit tutulmalı. Günümüzde baktığımızda medeniyet dersi veren bazı ülkelerde bireylerin aynı haklara sahip olmadığını görüyoruz.  Bu eşitsizlikleri gören diğer devlerinde üç maymunu oynadığını görüyoruz. Haksızlık karşısında susmak, görmemezlikten gelmek bizlere yakışmaz. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak bütün milleterin ve  bireylerin eşit olması gerektiğini partimizin ilk kurulduğu günden itibaren vurguluyoruz. Bu vesileyle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününün 72. Yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor ve tüm dünya haklarının kardeşçe yaşadığı, hoşgörünün ve saygının egemen olduğu bir dünya diliyorum” dedi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR