İl Başkanı Binzet’ten Önemli Açıklamalar ‘Bizim İtirazımız Diyanet’e Değil’

CHP 12 Aralık 2020 17:32
Videoyu Aç İl Başkanı Binzet’ten Önemli Açıklamalar ‘Bizim İtirazımız Diyanet’e Değil’
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, geçtiğimiz günlerde ülke gündemine oturan, Besni Belediyesi’nin cemaate bedavaya arsa tahsis etmesiyle ile ilgili açıklamalarda bulundu.

AKP’li Besni Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısında belediyeye ait olan 3 milyon TL değerindeki Bin 500 metrekarelik arsayı cemaate yakınlığıyla bilinen Hayrat İnsani Yardım  Derneği’ne bedelsiz tahsis etti. Yaşanan bu olay ardından Cumhuriyet Halk Partisi Besni İlçe Başkanlığı itirazda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi Besni İlçe Başkanlığı’nın itirazınının kamuoyuna yanlış lanse edilmesi üzerine bir açıklama da CHP Adıyaman İl Başkanlığı’ndan geldi. İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet yaptığı açıklamada “Besni ilçe başkanlığımız tarafından yapılan itirazı kamuoyunda gerçeklerden uzak ve tamamen iftiraya dayanan açıklamalar yaparak ve yaptırarak algı oluşturmaya çalışılması hayretle değerlendirilecek bir durumdur” dedi.

Bizim Diyanete ve Kur’an Kurslarına Hiçbir İtirazımız Yok
Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Diyanet İşleri Bakanlığına bağlı   ve Diyanet İşleri Bakanlığı denetiminde olan Kur’an kurslarına hiçbir itirazda bulunmadıklarını dile getiren Başkan Binzet “ Bu ülkede Kur’an kurslarının hangi kurum tarafından açılacağı ve eğitiminin verileceği anayasamızda açık ve net bir şekilde belirtilmiştir. İtiraz ettiğimiz konu yıllarca ülkemizin başına bela olmuş, darbe girişimlerine kalkışmış cemaatlerden ders çıkarmayıp, bu milletin malını başka bir cemaate bedelsiz tahsis edilmesidir” ifadelerini kullandı.

Yapmış Olduğunuz ‘Kıyağın’ Arkasında Kimler Olduğunu Açıklamak Zorundasınız

Aynı meclis toplantısında Besni müftülüğüne yatılı Kur’an kursu yapılması için arsa tahsis edildiğini vurgulayan Başkan Binzet “Daha önce de söylediğimiz gibi, bizim Kur’an kursu yapılmasına hiçbir itirazımız yoktur. Bizim itirazımız, Besni ile hiçbir bağı olmayan bu cemaate yapmış olduğunuz yaklaşık 3.000.000 TL değerindeki arsanın peşkeş çekilmesinedir. Yapmış olduğunuz bu büyük 'Kıyağın' arkasında kimlerin olduğunu tüm gerçekleri ile Besni halkına açıklamak zorundasınız.
Biz sizin bu devleti yıkmak için organize olan örgüte Fethullah efendimiz dediğiniz günlerde de fetö dediğimizi ve zamanın bizi ne kadar haklı çıkardığını unutmayın. 
Yarın ne istediler de vermedik sözlerini bu sefer bir daha duymamak için bu tür ne olduğu belirsiz tarikat ve onun uzantılarına karşı tekrar tekrar haklı olmayı istemiyoruz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR