İl başkanı Adem'den Sivas Kongresi Mesajı:

Gündem 4 Eylül 2020 12:06
Videoyu Aç İl başkanı Adem'den Sivas Kongresi Mesajı:
A
a

İl başkanı Adem'den Sivas Kongresi Mesajı:

''Bu Zafer Hepimizin''

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Kurtuluş Savaşı’nın önemli kilometre taşlarından biri olan ve 4 Eylül 1919 yılında gerçekleştirilen Sivas Kongresi’nin 101. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Adem, Sivas Kongresi’nin yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, "Bugün 101. yılında gurur vesilemiz olan bu tarihi adım, Yeni Türkiye’nin inşasında bizlere ışık tutmakta ve ilham vermektedir" dedi.
Başkan Erhan Adem, Sivas Kongresi’nin yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, "İstiklal mücadelemizin muvaffakiyetinde çok önemli bir yeri olan Sivas kongresinin 101. Yıldönümünü kutluyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Sivas Kongresi ile, Aziz milletimiz vatan topraklarının müdafaası ve bağımsızlığımıza giden yolda tek bir ülkü altında birleşmiş, böylece Anadolu’nun kutlu direnişi ulusal bir nitelik kazanmıştır. Kongrede belirtilen ’vatan bölünmez bir bütündür, parçalanamaz’ sözü ile dâhili ve harici tehditlere karşı mutlak bir duruş sergilenmiştir. Bugün 101. yılında gurur vesilemiz olan bu tarihi adım, Yeni Türkiye’nin inşasında bizlere ışık tutmakta ve ilham vermektedir.Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın bütün kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet ile yad ediyorum. Bu vesileyle, Kongre’ye ev sahipliği yapan Sivaslıları ve tüm vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR