Mersin

İki parti de Mersin’i istiyor

Milliyetçi Hareket Partisi, Mersin, Adana ve Manisa Büyükşehir Belediyelerini istiyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MHP adaylarına destek açıklamasına, “Son seçimlerde birinci olduğumuz yerde aday çıkarmamayı nasıl anlatırım tabanıma?” diye sordu.

İki parti de Mersin’i istiyor

28 Eylül 2018 19:21
-A

+A

 
 
 
Bahçeli, İstanbul’da AK Parti adayına destek olacaklarını açıklamış, MHP’nin güçlü olduğu bölgelerde de AK Parti’nin kendilerine destek vermesi gerektiğini üstü kapalı olarak dile getirmişti.
Erdoğan bir gazetecinin “Aday göstermeme konusu mu” sorusunu şöyle yanıtladı: “Her siyasi partinin ilkeleri vardır. AK Parti şu anda bir numaralı parti. Türkiye’de gerek milletvekili sayısı gerek oyuyla konumu, yeri belli olan bir siyasi parti. Son seçimlerde birinci olduğumuz yerde aday çıkarmamayı nasıl anlatırım tabanıma? Seçmen tabanı küserse toparlayamazsınız. Onu (Bahçeli’nin İstanbul’a aday göstermemesi) yapılan bir nezaket olarak değerlendiriyorum.”
MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandığı Mersin’de adayı Hamit Tuna ile yeniden seçimlerde birinci parti olmak istiyor.
AK Parti’nin ise en çok istediği kentlerden biri de Mersin.

Anahtar Kelimeler : İki parti de Mersin’i istiyor,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Murat Yıldız 22 Ekim 2018 23:15

Mersin'i Ak Parti almak istiyorsa; vizyoner liderlik yapabilecek karizmatik Kürşad TÜZMEN ile olur. Geçmişte başarı hikayesi olmayan adaylarla bu seçim kazanılamaz. Mersin, aydınlık geleceğe Kürşad TÜZMEN'le kavuşur.

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 613 Oy (%29)

  • HAYIR : 720 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 768 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku