HDP

HDP Mersin’den aday çıkaracak mı?

HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, partisinin adaylarını açıkladı.

HDP Mersin’den aday çıkaracak mı?

22 Ocak 2019 14:23
-A

+A

 
 
HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında, partisinin büyükşehirlerin de olduğu 20 ilde adayını açıkladı. HDP’nin Mersin Büyükşehir ve Akdeniz  başta olmak üzere ilçe belediye başkan adayları merakla bekleniyor.
Diğer kentlerin belediye eşbaşkan adayları şöyle:
 
DİYARBAKIR
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Hülya Alökmen Uyanık / Adnan Selçuk Mızraklı
Kayapınar: Kezban Yılmaz / Necati Pirinçioğlu
Hazro: Gülistan Ekti / Ahmet Çevik
Kulp: Fatma Ay / Mehmet Emin Ay 
Kocaköy: Rojda Nazlıer / Kasım Pervane
Çermik: Makbule Çakın / Muharrem Şahin 
Çınar: Necla Tamriş / Ozan Kardaş
Piran: Yasemin Üçer / Felat Aygören  
Ergani: Meryem Yıldız / Ahmet Kaya 
Hani: Cemal Satı /
 
VAN
 
Tuşba: Ayşe Minaz / Yılmaz Berki
Muradiye: Leyla Balkan / Yılmaz Şalan
Erciş: Yıldız Çetin / Mahmut Pala
Saray: Caziye Duman / Şahabettin Bilmez
Bahçesaray: Gülistan Önver / Garip Aykut
 
MARDİN
 
Artuklu: Nurettin Turgay /
Dargeçit: Mevlüde Çelebi / Ahmet İnci
Mazıdağı: Nalan Özaydın / İbrahim Çoko
Midyat: Rezan Tasman / Osman Demirci
 
KARS
 
Digor: Guljin Kaya / Mustafa Özyağcı
Kağızman: Çiğdem Özlü / Memet Alkan
Pazarcık: Münevver Subaşı / Ebubekir Erkmen
Sarıkamış: Zeynep Çelik / Yaşar Aras
 
BATMAN
 
Bekirhan: Gülistan Sönük / Fırat Karabulut
Kozluk: Nazime Avcı / Ayhan Eren
Beşiri: Felek Özbek / Mustafa Öztürk
İkiköprü: Hatice Taş / Osman Karabulut
Gercüş: Zeynep Aslan / Abdulkerim Kaya 
 
BİTLİS
 
Hizan: Dilek Aslan / Erkan Çetin
Mutki: Belgin Korkmaz / İrfan Hülagü
Ahlat: Leyla Aslanargın
 
HAKKARİ
 
Hakkari Merkez : Seher Kadiroğlu Ataş / Cihan Kahraman 
Esendere: Semra Aktan / Mustafa Işık
 
AĞRI
 
Patnos: Müşerref Geçer / Emrah Kılıç
Tutak: Selma Şahin / Baran Öztürk
Taşlıçay: Betül Yaşar / Mehmet Umut Doğruer
Eleşkirt: Derya Oğul / Rıfat Yerlikaya
 
ARDAHAN
 
Göle: Nizamettin Öztürk
 
ŞIRNAK
 
Şırnak Merkez: Nurcan Altürk / Hişyar Uysal
Beytüşşebap: Sabiha Akdağ / Cahit Özkan 
Güçlükonak: Zilan Ecevit / M. Emin Kılıç
Kumçatı: Zozan Aksu / Dursun Çakır
Sırtköyü: Asiye Arslan / Mehmet Ballicak
Balveren: Zahide Erk / Musa Sidar
 
BİNGÖL
 
Genç: Şefika Doğan / Sadullah Ürkün
Solhan: Ayşe Kaya  / M. Sıdık Çeliker
 
IĞDIR
 
Iğdır Merkez: Eylem Çelik / Yaşar Akkuş
Tuzluca: Ayşe Aras / Kemal Savaş 
Halfeli: Hasan Sefa
 
ERZURUM
 
Erzurum Büyükşehir: Barış Kemaloğlu
Tekman: Müzahit Karakuş / Yanes Çelik
Hınıs: Nurcan Felekoğlu / Bedir Fırat
Karayazı: Melike Göksu / Burhanettin Şahin
Karaçoban: Remziye Sönmez / Halit Oğun
 
URFA
 
Viranşehir: Servet Kılıç / Hıdır Oktay 
Halfeti: Emel Çiftyürek / Abdurrahman Çiftçi 
Siverek: Emine Çetiner / Turan Tüysüz 
Birecik: Fatma Korkmaz / Hakan Arıcı 
 
ADIYAMAN
 
Kömür: Zilan Erbay / Erkan Karataş 
Pınarbaşı: Meral Çalışkan / Hüseyin Uzun 
 
SİİRT
 
Gökçebağ: Serhat Çiçek
Beğendik: Dijvar Ulaş
Kurtalan: Esmer Baran / Baran Akgül
Kayabağlar (belde): Netice Petek / Abdulkerim Polat
Baykan: Özden Yılmaz - Hekim Duva
Ziyaret: Hevin Kınay / Hüsnü Sevimli
 
ELAZIĞ
 
Karakoçan: Serap Doğan Mutlu / Mahmut Ercan 
Sarıcan: Mihriban Tağtekin / Bekir Polat

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku