HDP’DEN CHP’YE ZİYARET

Gündem 19 Mart 2021 15:28
Videoyu Aç HDP’DEN CHP’YE ZİYARET
A
a
CHP’Lİ ATAY: “AKP, İKTİDAR KOLTUĞUNDAN KAYIP DÜŞÜYOR”
HDP’ye yönelik kapatma davasının ardından Çukurova İlçe eş başkanları, CHP’yi ziyaret etti.
HDP Çukurova İlçe Eş Başkanları Saniye Seçkin ve Yaşar Demir, HDP Adana İl Örgütü Yöneticisi Yaşar TEK ve HDK Dönem Sözcüsü Selda Kaya ile yürütme kurulu üyeleri CHP İlçe Örgütü’nü ziyaret etti.
CHP Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay, gerçekleştirilen ziyaret ve HDP’ye yönelik kapatma davası açılmasına ilişkin şunları söyledi:
“KAPATMA DAVASI 6 MİLYON OYA İPOTEK KOYMAKTIR”
“Yağan yağmurla birlikte sıcak çaylarımızı yudumlayıp bu kadim uygarlıklar topraklarında hasret kaldığımız dostluk, kardeşlik, demokrasi ve özgürlüğe dair söyleştik. Öte yandan parti kapatmaların yeniden konuşulduğu bir sürece ne yazık ki şahit olduk ve oluyoruz. HDP’ye yönelik kapatma davası yüz kızartıcı olmaktan öte, HDP’ye oy veren 6 milyondan fazla seçmeni yok saymak, onların oyuna ipotek koymaktır. Parti kapatmayla, ötekileştirmeyle sorunlar görmezden gelinmek isteniyor. Ancak sorunların bu yöntemle çözülemeyeceğini defalarca tecrübe etmiş bir ülkeyiz. Bu hamle AKP, iktidar koltuğundan kayıp düşerken yapılmış son hamlelerdir, son çırpınışlardır. Kaybetmenin korkusudur. Ancak nafile”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR