Mersin

HDP Büyükşehir’de yarışa dahil olmak istiyor

HDP’nin Akdeniz Belediyesi’nin eşbaşkan adayları Emine Şilan Yüksekkaya ile Alaattin Erdoğan olarak açıklandı. Ancak HDP’de 3 aday adayının açıklanan isimlere itiraz ettiği iddia ediliyor. Öte yandan Mersin İl Örgütü, Büyükşehir’de güçlü adayla yarışa dahil olmak istiyor.

HDP Büyükşehir’de yarışa dahil olmak istiyor

6 Şubat 2019 22:54
-A

+A


Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 31 Mart seçimleri için, Akdeniz Belediyesi Eşbaşkan adaylarını açıklandı. HDP’de Akdeniz Belediye Başkan aday adaylığı için 2’si kadın 11 başvuru yapılmıştı.
HDP, Akdeniz’de Koma Azad’ın solisti Emine Şilan Yüksekkaya ile HADEP’in 1999 seçimlerinden Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterdiği Alaattin Erdoğan’ı açıkladı. Erdoğan, Tunceli Belediye Başkan aday adaylığı için başvuru yapmış ve ön seçime katılmıştı.
HDP’de 3 aday adayının açıklanan isimlere itiraz ettiği iddia ediliyor.
HDP ilde şuan devam eden toplantıda; Mersin İl Örgütü’nün, Büyükşehir’de güçlü adayla yarışa dahil olmak istediği öğrenildi.
HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, HDP'nin yerel seçimde işbirliği yapacağı iddialarına ilişkin, "Batıda hiçbir partiyle açık ya da gizli merkezi düzeyde yaptığımız herhangi bir ittifak yoktur" dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku