Hasan Tüzün’den Öğretmenler Günü Mesajı

Ak Parti 23 Kasım 2019 17:50
Videoyu Aç Hasan Tüzün’den Öğretmenler Günü Mesajı
A
a

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ak Parti Meclis Üyesi Hasan Tüzün, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Geleceğimizin mimarı sevgili öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.
Öğretmenlerimiz, aydınlık geleceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesi gibi çok kutsal ve onurlu bir görevi ifa eden; bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri önder ve örnek insanlardır.
Hepimizin gönlünde çok müstesna bir yeri olan saygıdeğer öğretmenlerimiz kültür ve medeniyetimizde anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteberdirler.  
Hz. Ali’nin (R.A) “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözü ile de eğitimin ve öğretmenlerimizin önemi en güzel şekilde ifade edilmiş, ilim adamları ve öğretmenler toplumun direği olarak kabul edilmiştir.
Ülkemizin 2023 hedeflerini gerçekleştirebilmesi, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilmesi ancak bilinçli, birikimli,  aklın ve bilimin rehberliğinde değişen dünyaya ayak uydurabilecek; bilgili, donanımlı, dinamik,  vatanını ve milletini canından çok seven, milli ve manevi değerlerine saygılı nesiller ile mümkün olacaktır. Bu da kıymetli öğretmenlerimizin çabaları, emekleri ve gayretleri ile mümkün olacaktır. 
Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar,  ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Yüce Allah (C.C)’tan rahmet diliyorum.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR