Hasan Tüzün, "CUMHURİYET TOPLUMUN TAMAMINI KAPSAYAN BİR YÖNETİM BİÇİMİDİR

Mersin 28 Ekim 2020 17:13
Videoyu Aç Hasan Tüzün, "CUMHURİYET TOPLUMUN TAMAMINI KAPSAYAN BİR YÖNETİM BİÇİMİDİR
A
a
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Belediyesi Başkan Yardımcısı-Meclis Üyesi Hasan Tüzün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Tüzün, yayınladığı mesajında, Cumhuriyet’in ilan edilişinin 97.yıldönümünü kutlamanın heyecan ve gururu içerisinde olduklarını belirterek, “Milletimizin tarih yolculuğunda çok önemli bir dönüm noktası olan ve önümüzde yepyeni ufuklar açan Cumhuriyetimizin 97.yıldönümünü kutlamanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz.”dedi.
"CUMHURİYET, YENİDEN DİRİLİŞİN ADIDIR"
Kurtuluş Savaşı’nın milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet’in ise yeniden dirilişi olduğunu vurgulayan Tüzün, şöyle devam etti: 
“Cumhuriyetimizin kuruluş süreci milli tarihimizin kaydettiği en büyük ve en şanlı mücadeleden biri olmuştur. Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin adıdır. Cumhuriyet çalışmanın, kararlılığın, azmin, birlik olmanın, yeniden doğmanın tarihidir. Cumhuriyet, kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla, yaşlısıyla bütün yüreklerin, bağımsızlık yolunda kenetlenerek, toplumun tamamını kapsayan bir yönetim biçimidir. Türkiye Cumhuriyeti, aradan geçen 97 yılda başta demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ulaştırma olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat etmiştir. Geçmişte olduğu gibi, bugün ve bugünden sonra da aynı heyecanla gayretlerimizin devam edeceğine inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR