Mersin

Hasan Arslan’dan 19 Mayıs mesajı

Arbel Kurucu Başkanı ve ASKON Mersin Şube Başkanı Hasan Arslan, Atatürk’ün Samsun’da bağımsızlık meşalesini yaktığı gün olan 19 Mayıs 1919’un bir milletin kaderinin değiştiği tarihi bir gün olduğunu ifade etti.

Hasan Arslan’dan 19 Mayıs mesajı

16 Mayıs 2019 15:32
-A

+A

Arbel Kurucu Başkanı ve Mersin Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Mersin Şube Başkanı Hasan Arslan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
 
19 Mayıs 1919’un Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda önemli dönüm noktası olduğunu ifade eden Arslan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da bağımsızlık meşalesini yaktığı gün olan 19 Mayıs 1919 bir milletin kaderinin değiştiği tarihi bir gündür. Atatürk’ün önderliğinde 1919’da Samsun’da başlayan Milli Mücadele hareketi başarıya ulaşmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. Bu mücadele sonunda Türk Milleti’nin, ‘bağımsız ve hür yaşama’ hedefi bir kez daha gerçekleşmiş oldu. Ne mutlu bize!
Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği ve ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak kutlanan 19 Mayıs tarihinin önemini gençlerimiz daha iyi anlamalıdır. Toplum olarak genç bir nüfusa sahip olmamız, ülkemiz için çok büyük bir fırsattır. 
 
19 Mayıs 1919’un 100. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarına ve vatan için can veren şehitlerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku