Mersin

HANENİN DEĞİL, YAŞLININ GELİRİNE BAKACAĞIZ

Demirağ, CHP iktidarında tüm yaşlıların bakım güvencesine kavuşacağını söyledi

HANENİN DEĞİL, YAŞLININ GELİRİNE BAKACAĞIZ

12 Haziran 2018 10:20
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, evde bakım ücretinin hane halkının gelirine göre verildiğini anımsatarak, “Evde destek ve bakım hizmetlerini yaygınlaştıracak, tüm yaşlılarımızı bakım güvencesine kavuşturacağız. Evde bakım hizmeti sunulmasında hane gelirine değil, sadece yaşlı yurttaşlarımızın bireysel gelirini dikkate alacağız” dedi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarını kentin her noktasında sürdürüyor. İlçeleri, köylerin, mahalleleri cadde ve sokakları gezen Demirağ, partisinin programını anlatıyor.
Türkiye’de yaşlıların sosyal yaşama katılımda yaşadıkları sorunlara dikkat çeken Demirağ, başta çocuklar, gençler, kadınlar, yaşlılar, engelliler, dar gelirliler olmak üzere tüm dezavantajlı kesimlerin, kentlerin sunduğu olanaklardan eşit şekilde yararlanması gerektiğini söyledi. 
CHP iktidarında 65 yaş üzerindeki yurttaşların kültür, sanat ve spor etkinliklerinden ücretsiz yararlanmalarının sağlanacağını ifade eden Demirağ, şu bilgileri paylaştı:
 
KATILIM PAYI ALINMASINA SON VERECEĞİZ
 
“Sosyal tesis olanakları bulunmayan meslek grupları için yeni tesisler yapacağız. Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB iş birliğiyle gerçekleştirilecek projelerle emeklilerimize makul ücretlerle gezi ve tatil olanağı sağlayacağız. Hukuk sistemimizde yaşlı hakları konusundaki eksiklikleri detaylı bir incelemeyle tespit edip, gerekli düzenlemeleri derhal yapacağız. Son yıllarda haksız olarak aylığı kesilen yaşlılarımıza aylıklarını yeniden bağlayacağız. Tüm yaşlılarımızı sağlık güvencesine kavuşturacağız. Kentlerdeki demografik yapıyı dikkate alarak yeterli sayı ve kalitede yaşlı bakım evleri ve huzurevleri açacak ve evde bakım ve destek hizmetlerinin kalitesini artıracağız. Hanedeki bütün yetişkinlerin çalışması halinde hanede bulunan bakıma muhtaç yurttaşlarımızın gündüz yaşlı bakım hizmetlerinden ücretsiz faydalanmalarını sağlayacağız. Evde destek ve bakım hizmetlerini yaygınlaştıracak, tüm yaşlılarımızı bakım güvencesine kavuşturacağız. Evde bakım hizmeti sunulmasında hane gelirine değil, sadece yaşlı yurttaşlarımızın bireysel gelirini dikkate alacağız. Yaşlılara sunulan temel sağlık hizmetlerinden katılım payı alınmasına son vereceğiz.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 578 Oy (%29)

  • HAYIR : 685 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 734 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku