Hamit Karış’tan Kıbrıs Barış Harekâtının 46. Yılı Mesajı

Siyaset 20 Temmuz 2020 16:48
Videoyu Aç Hamit Karış’tan Kıbrıs Barış Harekâtının 46. Yılı Mesajı
A
a

Hamit Karış’tan Kıbrıs Barış Harekâtının 46. Yılı Mesajı

Gelecek Partisi mersin İl Başkanı Hamit Karış, yayımladığı yazılı mesaj ile Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 46. yıl dönümünü kutladı.
Başkan Karış mesajında; “Kıbrıs Barış Harekatı; Barışın, Özgürlüğün, Milli duruşumuzun ve Dayanışmamızın simgesidir. Kıbrıs Barış Harekatı, Bülent Ecevit’in, Rauf Denktaş’ın, barış için gözünü kırpmadan şehit düşen Kahraman Mehmetçiklerimizin, yine aynı şekilde yavru vatan için canını ortaya koyan gazilerimizin dünyaya meydan okuyuşunun simgesidir.
Kıbrıs Barış Harekatı, Ada’ya barışı getirdiği gibi Ada’da bağımsız bir devlet olan KKTC’nin ulusal egemenliğinin ilk adımı olmuştur. Kıbrıs Barış Harekatı ile birlikte acı günler geride kalmış, Türkiye tüm dünyaya ulusal çıkarları söz konusu olduğunda neler yapabileceğini bir kez daha göstermiştir.
Kıbrıs Barış Harekatı ulusal çıkarlar söz konusu olduğunda, dik duruşun nasıl olacağını gösteren önemli bir simgedir.
KKTC’nin kurulmasına vesile olan ve bu yolu açan Bülent Ecevit, Rauf Denktaş’ı, bu uğurda yaşamını yitiren tüm şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyor, gazilerimize de uzun ve sağlıklı ömürler diliyoruz.
Tüm KKTC halkının Barış ve Özgürlük Bayramı’nı kutlarken, kalbi onlarla birlikte atan Türk milletinin bu özel günde olduğu gibi bundan sonra da KKTC bayrağının sonsuza kadar dalgalanması için elinden geleni yapacağını bir kez daha hatırlatıyor, Anavatan’dan sevgilerimizi gönderiyoruz.” İfadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR