Hamit Karış; Konut Almak İçin En Uygun Dönemdeyiz

Mersin 29 Haziran 2020 17:12
Videoyu Aç Hamit Karış; Konut Almak İçin En Uygun Dönemdeyiz
A
a

Hamit Karış; Konut Almak İçin En Uygun Dönemdeyiz

Hamit Karış; Konut Almak İçin En Uygun Dönemdeyiz

Tursat Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Karış; “Kamu bankalarının haziran ayı başında bir indirime gitmesiyle konut satışlarında patlama yaşandı. Pandemi ile ‘duraklama’ dönemine giren sektör yeniden yükselişe geçti” ifadelerini kullandı. Hamit Karış; faiz indirimlerinin piyasaya etkilerinin olumlu olduğunu ifade ederken önümüzdeki dönemde piyasa da daha ciddi dalgalanmalar beklediklerini belirtti.

Tursat Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Karış ile gerçekleştirdiğimiz bir görüşme de emlak piyasasında beklenen olası dalgalanmalar ve haziran ayı başında getirilen faiz indiriminin piyasalara etkileri üzerine konuştuk.

Hamit Karış; “Ekonomik sıkıntılar ve faizlerin çok yüksek olması nedeniyle bekleyen bir talep vardı. Faizlerin düşmesi insanları da harekete geçirdi. Satışlar daha da artacaktır.” dedi. Temmuz ayında olası yükselmeler beklediklerini de Hamit Karış sözlerine ekledi.
Haziran başında devlet bankaları tarafından uygulanmaya başlayan faiz indirimi ile birlikte lüks konutlardan çok orta ölçekli alıcıların satın alabileceği evlere talebin arttığını ifade eden Hamit Karış bu sürecin konut satın almak için uygun olduğu ifadelerini kullandı.

Karış; “Ülke genelinde emlak piyasasında yaşanan dalgalanmalar; yükseliş doğrudan Mersin’e yansıdı. Mersin kent merkezinde de tatil beldelerinde de bir hareketliliğin olduğunu ancak hareketlenmenin odağında kent merkezi olduğunu söyleyebiliriz.” dedi.

Tursat Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Karış konut almak için bu sürecin en uygun süreç olduğunu ifade ederek sözlerini sonlandırdı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR