HAFTA SONU YASAĞINDA DA BÜYÜKŞEHİR TÜM EKİPLERİ İLE GÖREVDE

Mersin 28 Aralık 2020 18:03
Videoyu Aç HAFTA SONU YASAĞINDA DA BÜYÜKŞEHİR TÜM EKİPLERİ İLE GÖREVDE
A
a
BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, İKİ GÜNLÜK YASAKTA DA SAHADAYDI
Büyükşehir Belediyesi, iki günlük sokağa çıkma yasağında da tüm birimleri ile Mersin’in her noktasında çalıştı. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ile Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri yasakların başlamasıyla birlikte boş kalan cadde ve bulvarlarda dezenfekte, temizlik ve refüjlerde ağaç budama çalışması yaptı. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri ise araç trafiğinin azalması ile birlikte bakım ve onarım çalışmalarını sürdürdü.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan iki günlük sokağa çıkma yasağında tüm birimleri ile çalıştı. Yasağın başlamasıyla birlikte vatandaşlar evlerine çekilirken, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tedbirler çerçevesinde vatandaşlar için çalıştı. Büyükşehir ekipleri, boş kalan cadde ve bulvarlarda dezenfeksiyon, temizlik, yol yapım, bakım ve onarım gibi çalışmaların yanı sıra refüjlerde de budama çalışması yaptı.
Park ve bahçeler ekipleri bitkilerin bakımını gerçekleştirdi
Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan ekipler, hafta sonu yasağında kent genelindeki bitkilerin bakımını gerçekleştirdi. Ekipler, Adnan Menderes Bulvarı ve Kültür Park’taki palmiyeleri budadı. Yine Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki refüjde yer alan ve dalları uzadığı için kirliliğe ve trafik görünürlüğünün azalmasına sebep olan zakkumlar ve turunç ağaçları budandı.
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’nden kapsamlı temizlik ve dezenfeksiyon
Hafta içi yürüttüğü temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları ile caddeleri ve bulvarları tertemiz yapan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, sokağa çıkma yasağında çalışmaların kapsamını genişletti. Sorumluluk alanında bulunan noktalarda çalışan ekipler kaldırımları ve yolları temizleyerek ardından arazözlerle dezenfekte etti.  Boş kalan sokaklarda çalışmalarını yürüten ekipler, Mersin’in sokaklarını dezenfekte ederek, vatandaşlar için hijyenik hale getirdi.
Yol yapım ve bakım ekiplerinin çalışmaları yoğunlaştı
Mersin’in merkezinden kırsal kesimlerine kadar çalışmalarını sürdüren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, sokağa çıkma yasağında kent merkezinde birçok noktada çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ekipler, İsmet İnönü Bulvarı, 34. Cadde, 117. Cadde, Gaziosman Paşa Caddesi, Çiftçiler Caddesi ve Mimar Sinan Caddesi’nde asfalt, kaldırım ve bordür yenileme ile zemin iyileştirme çalışmalarını titizlikle sürdürdü.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR