Gürsel Tekin Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Mesajı Yayınladı

CHP 30 Haziran 2020 17:57
Videoyu Aç Gürsel Tekin Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Mesajı Yayınladı
A
a

Gürsel Tekin Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Mesajı Yayınladı

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 

Milletvekili Tekin, mesajında, “Kurtuluş Savaşı sonrası denizlerdeki hâkimiyetimizin tasdiki niteliğindeki Kabotaj Kanunu, 1 Temmuz 1926 tarihinde yürürlüğe girerek denizlerimizde yabancı ülkeler tarafından kullanılan imkân ve zenginliklerimizin ülkemiz tarafından kullanılması sağlanmış, bu yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte yabancı devletlerin denizlerimizdeki ticari hakimiyeti son bulmuştur” dedi. 

“Denizlerimize sahip çıkma bilincini insanımıza aşılamış olan Kabotaj Kanunu, denizciliğimizin daha da gelişip büyümesinde önemli rol oynamış, ülkemizin çağdaş medeniyetler düzeyine ulaşması amacıyla başlatılan kalkınma seferberliğine de büyük ivme kazandırmıştır” diyen Milletvekili Tekin mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Globalleşen dünyada ülke ekonomileri için lokomotif görevi gören temel sektörlerden biri olan denizcilik sektörü, sağladığı girdilerin büyüklüğü ve önemi açısından günümüzde ülkeler için hayati sektörlerden biri haline gelmiştir. Ancak denizlerimizden gerektiği kadar faydalanamıyoruz. “Denizlere hakim olan, cihana hakim olur” anlayışıyla hareket edilmeli ve denizlerimize gerekli önem verilmelidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, hayatını denizlerde kaybeden deniz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, köklü geleneği ve büyük bir tarihi geçmişi olan Türk denizciliğinin gelişiminde emeği geçenlere ve tüm denizcilerimize en içten selamlarımı iletiyor, bütün vatandaşlarımızın ve denizcilerimizin 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 94. yıldönümünü kutluyorum” diye ifade etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR