Siyaset

Gürsel Tekin: 'Erdoğan kendisini Mobutu Sese Seko sanmaya başladı'

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel hakkında söylediği sözlere ilişkin, "Erdoğan iyice kendisini Mobutu Sese Seko sanmaya başladı" dedi.

Gürsel Tekin: 'Erdoğan kendisini Mobutu Sese Seko sanmaya başladı'

26 Aralık 2018 08:50
-A

+A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleştirdiği grup toplantısında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Hulusi Akar'a ilişkin sözlere ilişkin "Milli Savunma Bakanımıza yapılan hakaretler yenilir yutulur hakaretler değildir" ifadelerinde bulunarak "Bunlara gerekli dersleri yargıda vermek zorundayız. Bunlar ancak o dilden anlarlar. Önce tazminat, ardından ceza" dedi.

Bunun üzerine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e destek tweeti atan CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, "Erdoğan iyice kendisini Mobutu Sese Soko sanmaya başladı. Hem Cumhurbaşkanı, hem savcı, hem hakim. Bir demokraside böyle bir şey olamaz. Milli iradenin temsilcisi Meclis'tir. Atanmışlar da gelir hesap verir. Tehditle kimseyi korkutamaz. @eczozgurozel'in sonuna kadar yanındayız." dedi.

Erdoğan iyice kendisini Mobutu Sese Soko sanmaya başladı. Hem Cumhurbaşkanı, hem savcı, hem hakim. Bir demokraside böyle bir şey olamaz. Milli iradenin temsilcisi Meclis'tir. Atanmışlar da gelir hesap verir. Tehditle kimseyi korkutamaz. @eczozgurozel'in sonuna kadar yanındayız. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku