GÜMÜŞHANE FASULYESİ İSTANBUL’DA DAMAKLARI ŞENLENDİRECEK

CHP 22 Aralık 2020 00:12
Videoyu Aç GÜMÜŞHANE FASULYESİ İSTANBUL’DA DAMAKLARI ŞENLENDİRECEK
A
a
Gümüşhane’nin Köse ilçesinde çiftçilerin alıcı bulamadığı, yöreye ait şeker fasulyeleri, CHP İl Örgütü’nün girişimi sonucunda İstanbul’a gönderilecek.
Gümüşhane’nin Köse ilçesinde yetişen, bölgeye has şeker fasulyesi, korona virüs nedeniyle üreticinin elinde kaldı. Konuyla ilgili devreye giren CHP Gümüşhane İl Örgütü, ilçede üretilen 6 buçuk ton şeker fasulyesini İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki (İBB) yetikleler ile yaptığı anlaşma sonucu, İstanbul’a sattı. CHP Köse İlçe Başkanı Dursun Ali Kesler, gelişme ile ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşımla İl Başkanı Bedri Ağaç ve İBB yetkililerine teşekkür etti. 
“ÇİFTÇİMİZE BİR NEBZE EL UZATMAYA, YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTIK”
 Çiftçi için yapılan çalışma ile ilgili bir açıklama yapan İl Başkanı Bedri Ağaç, “Gümüşhane’mizin önemli bir geçim kaynağı olan tarımla ilgili attığımız bu adımla çok zor günlerden geçen çiftçilerimize bir nebze el uzatmaya, yardımcı olmaya çalıştık. Bu noktada bizlere gösterdikleri ilgi ve alaka için İBB yetkililerine ve çiftçilerimizin sesinin duyulmasında emeği geçen Köse İlçe Başkanım Sn. Ali Dursun Kesler ve herkese teşekkür etmek istiyorum. Bugünleri hep birlikte atlatacağız. Her zaman halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR