Görgülü, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Mersin 8 Mart 2021 10:17
Videoyu Aç Görgülü, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı
A
a
Görgülü Kuru Temizleme Halı Yıkama Sahibi Adnan Görgülü, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı.  

İşadamı Görgülü yaptığı kutlama açıklamasında: “İnsanlık tarihi boyunca süren bir onur mücadelesinin evrenselliğini simgeleyen bugün, kadınlarımızın ekonomik ve toplumsal yaşamda hak ettikleri yeri almalarına engel olan tüm sorunları hatırlamak ve çözüm için gerekli iradeyi güçlendirmek için bir fırsat olarak değerlendirilmelidir.
Kadınlar, nezaket, zarâfet, fedakârlık, vefa gibi yüksek duyguları taşırlar. Toplumun ve milletimizin selâmeti için bu değerleri taşıyan kadınlarımız, okumalı, iş veya meslek sahibi olmalı, aslî vazifeleriyle bunları dengeleyerek elbette istediği kadar çalışmalı ve faal olmalıdır. Buna gerçekten çok ihtiyaç vardır. Millet kitlesinin bir tarafını yükseltirken, diğer tarafını ihmal etmek toplumu yaralayacaktır. Ülkemizin Kurtuluş mücadelesinde ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda Anadolu kadınının oynadığı rol hafızalarımızdan silinmemektedir. Kadın hakları derken kastımız “kadının insan hakları” olduğunu gözden kaçırmamak gerekir. Amaç, insan haklarından kadınların da en az erkekler kadar yararlanmasını teminat altına almaktır.
Bir toplumda, tüm kadınların onurlu bir yaşam sürme imkânlarına sahip olması, sadece kadınların değil toplumun tüm fertlerinin ortak amacı ve sorumluluğudur. Bu düşüncelerle, dünya kadınlarının onurlu eşitliğine adanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü‘nün Ülkemizin tüm kadınlarına kutlu olmasını diliyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR