CHP

Gökçel, aday belirleme sürecini anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mersin’de büyükşehir ve tüm ilçelerde Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarının olmasını hedeflediklerini söyledi.

Gökçel, aday belirleme sürecini anlattı

8 Kasım 2018 11:27
-A

+A

 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, aday belirleme süreci ile ilgili sorularımızı  yanıtladı.
Aday belirlenme yönteminde yetkili kurulun Parti Meclisi, Genel Kurul ve parti genel başkanı olduğunu ifade eden Gökçel, “İllerde çalışmalarımızı da il ve ilçe örgütlerimiz yapıyor. Bize bir fikir danışıldığında örgütlerin talebine göre yorum yapmaya gayret gösteriyoruz.  Genel merkezin henüz, Parti Meclisi’nden, MYK’dan Mersin ile ilgili çıkan bir kararı yok. Bizim bildiğimiz. İki ilçemizde uzlaşı olmuştu. Gülnar Belediye Başkan adayımız açıklandı. Listede Mut da vardı. Mut, açıklanmadı. Daha sonra sanırım bir aday adayı daha olmuş. Partimizin alacağı karar çok önemli” dedi.
 
İLÇE ÖRGÜTLERİ EĞİLİM YOKLAMASI KARARI ALDI
Mersin’de büyükşehir ve tüm ilçelerde Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarının olmasını hedeflediklerini dile getiren Gökçel, “Milletvekili olarak aday belirleme yönteminde yetkisi olan bireyler değiliz. Sadece partimiz, bu kararları bize de danıştığında fikrimizi beyan edecek pozisyondayız. İlçe örgütlerimizin aldığı kararlar var. Bazı ilçelerimiz ‘eğilim yoklaması olsun’ diye karar çıkarmışlar. İl başkanlığına da gönderdiler, il başkanlığımız da genel merkeze bu talebi ilettiler. Bize düşen partimizin karar aşamasında hem örgütlerimizin talebini dikkate almak hem de genel merkezimizin örgütlerimizle uyum içerisinde aday belirleme sürecini sonlandırması. Bizim de temennimiz bu” diye konuştu.
 
KOCAMAZ İSMİ RAHATSIZLIK YARATTI
Burhanettin Kocamaz’ın CHP’nin adayı olacağı iddiaları ilgili Genel Merkezde yapılan görüşme hakkında bir soruya Gökçel, isim vermeden; “3 milletvekili ve il başkanımızla birlikte; Mersin basınında ve yaygın basında da yer alan bir başka partili ismin Cumhuriyet Halk Partisi ile anılmasının, Cumhuriyet Halk Partisi tabanını rahatsız ettiğini genel merkezimize ilettik” yanıtını verdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 610 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku