Mersin

GÖK’TEN KIŞIN YAPILABİLECEK SPOR HAREKETLERİ TAVSİYESİ

Nova/Fit Fitness Salonunun İşletmecisi Eğitmen Mustafa Onur Gök, soğuk ve kış aylarında her sporu yapmanın mümkün olmadığını belirterek evde veya salonda yapılabilecek kış hareketlerini listeledi.

GÖK’TEN KIŞIN YAPILABİLECEK SPOR HAREKETLERİ TAVSİYESİ

19 Ekim 2018 14:36
-A

+A

Günümüzün modern çağ insanının sporu; boş vakitlerini daha eğlenceli kılmak için, motivasyon sağlamak, vücut geliştirmek, fitnes, kardiyo egzersizleri, kilo vermek gibi nedenlerden dolayı yaptığını belirten Gök:
 
“Spor evde, salonda, açık havada yapılabilir. Açık hava ve kapalı salonlar olmak üzere ayrıldığı gibi yaz ve kış sporları olarakta ayrılabilir. Kış sporları açık havada yapılabileceği gibi hava şartları nedeniyle salonda veya evde de yapılabilir. 
 
Evde yapılacak sporlar kilo almamak, hacim kazanmak, sıkılaşmak, vücut geliştirmek, kardiyo egzersizleri olarak yapılabilir. Herhangi bir alet kullanmadan evde 3 temel hareket yapabilirsiniz.
 
Barfiks, şınav ve mekik olarak üçe ayrılan bu hareketleri aletsiz şekilde yapabilirsiniz. Aletli olarakta; evde ağırlık sehpaları, el yayları, pilates topu, sabit bisiklet, koşu bandı, kullanılabilir.” Dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 610 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku