Gezi 7 yaşında...

CHP 31 Mayıs 2020 20:07
Videoyu Aç Gezi 7 yaşında...
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, Gezi parkı olaylarının 7. yılı dolayısı ile mesaj yayınladı.

Tahiroğlu yayımladığı mesajda eylemlerde hayatlarını kaybedenleri andı. 
Tayar Tahiroğlu,”Bir parkın AVM’ye dönüşmemesi, ağaçların katledilmemesi için yapılan çevreci bir eylem, eylemcilere uygulanan şiddetle, bir anda tüm yurtta AK Parti tarafından uygulanan baskı ve ötekileştirmeye karşı yapılan protestolara dönüşmüştür” sözleriyle başladığı mesajında, “Vatandaşlarımızın yaşamın her alanında karşılaştıkları yasakçı zihniyete adeta isyan etmeleri ve isyanlarını meydanlarda sadece sloganlarla dile getirmelerine maalesef iktidar tahammül gösterememiş ve darbe zamanlarında görülmemiş bir şiddet ve çatışma ortamının fitilini ateşlemiştir” dedi.
Tahiroğlu yayımladığı mesajında şunları kaydetti:
Kendi inadı uğruna, kendinden olmayanlar diye nitelediği gençlere, kadınlara hatta çocuklara bile, elindeki güvenlik güçlerini, devletin Valilerini, Emniyet Müdürlerini kullanarak şiddet uygulayan, gaz bombalarıyla, polis jopuyla, sıkılan mermilerle insanların ölümüne, sakatlanmasına ve fişlenmesine sebep olan bir zihniyet, ülke tarihindeki en karanlık, en anti demokratik ve şiddet dolu sayfaların yazılmasını sağlamış ve bu kara leke AKP’nin alnının ortasına yapışmıştır.
Gençlerin başlattığı ve daha özgür, daha demokratik bir Türkiye’de yaşama isteklerini haykırdıkları protestolardan korkan ve kendi halkına karşı, bu halkın içinden çıkmış polisleri kullanarak, halk ile polisi karşı karşıya getirenler, Gezi olaylarından sonra bu skandal ve diktatörce uygulamalardan vazgeçeceklerine, tavırlarını aynen sürdürmüş ve Okmeydanı’nda yeni gerçekleşen olaylarda birisi polis kurşunuyla olmak üzere iki can kaybı daha yaşanmıştır. Direnişin yıl dönümünde hayatını kaybeden gençleri bir kez daha rahmetle anıyorum."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR