GEYVE’DEKİ ATATÜRK BÜSTÜ’NÜN YERİ DEĞİŞİYOR

Gündem 7 Ocak 2021 15:20
Videoyu Aç GEYVE’DEKİ ATATÜRK BÜSTÜ’NÜN YERİ DEĞİŞİYOR
A
a
Geyve’de yeni meydan projesi için “ayva heykeli” ile yeri değiştirilmesi gündeme gelen 60 yıllık Atatürk Heykeli ile ilgili açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Geyve İlçe Başkanı Gürkan Kar, “Geyve Belediye Başkanı Kaya, projeyi yapan SBB Başkanı Yüce’nin mutabakat sözünü tutmadı” dedi.

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi (SBB) tarafından projelendirilen Geyve Meydan Projesi kapsamında, Geyve Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan 60 senelik Atatürk Büstü, yerinden kaldırılarak, ayva heykeli ile değiştirilecek. Konu ile ilgili ilçenin siyasi parti başkanları bir araya gelerek ortak bir basın açıklaması yapmış ve halkın isteklerinin göz önünde bulundurulmasını talep etmişti. Aradan geçen zamanda önemli bir gelişme yaşanmazken, yılın ilk İlçe Belediye Meclisi toplantısından heykelle ilgili yeni bir bilgi edinildi.
BELEDİYE BİNASI ÖNÜNE TAŞINACAK
Toplantının ardından sosyal medyadan bir açıklama yapan CHP Geyve İlçe Başkanı Gürkan Kar, meclis toplantısı sırasında Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’ya, "SBB Başkanı Ekrem Yüce'nin çağrısı üzerine muhalefeti ve parti temsilcilerini toplayıp mutabakat ve istişare yapacak mısınız?" diye sordu. Kar’ın bu soruna Başkan Kaya, “Hayır yapmayacağım” diyerek cevap verdi ve heykelin planlandığı şekilde kaldırılarak, yerinin değiştirileceğini ve belediye binası önüne taşınacağını ifade etti.
“YAPTIM OLDU SİYASETLE, VATANDAŞ MUTLU EDİLEMEZ”
 Vatandaşın isteklerinin göz ardı edildiğini ve SBB Başkanı Yüce’nin sözünün yerine getirilmediğini ifade eden Geyve CHP İlçe Başkanı Kar, “Geyve’nin önemli simgelerinden olan 60 yıllık Atatürk Büstü’nün yerini değiştirilmemesi konusunda, Geyve’nin farklı siyasi kanatlarından ortak bir görüş çıkmış ve CHP İlçe Teşkilatı olarak biz de bu görüşe destek sunmuştuk. Konuyla ilgili SBB Başkanı Sn. Erkem Yüce de bu duruma karşılık vererek, ‘mutabakat’ sözü verdi. Ancak Geyve Belediye Başkanı Kaya, projeyi yapan SBB Başkanı Yüce’nin mutabakat sözünü tutmadı. Yurttaşın düşüncelerine önem vermeyen, istişareyi kabul etmeyen politikaların ve zihniyetin ilçemize bir katkısı dokunmaz. Yaptım oldu siyasetle, vatandaş mutlu edilemez. Bu noktada takdir Geyveli hemşehrilerimizindir” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR