GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AKGÜN: -“4 MİLYON ÖĞRENCİNİN İNTERNETİ, 3 MİLYONUNUN BİLGİSAYARI YOK”

Siyaset 20 Ocak 2021 13:22
Videoyu Aç GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AKGÜN: -“4 MİLYON ÖĞRENCİNİN İNTERNETİ, 3 MİLYONUNUN BİLGİSAYARI YOK”
A
a
 Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, katıldığı canlı yayında eğitime yönelik yaptığı açıklamada, “Uzaktan eğitim veriyoruz şu anda ama 4 milyon öğrencimizin evinde internet yok, 3 milyon öğrencimizin şu anda evinde bilgisayarı yok” dedi.
 Sosyal medya üzerinden gerçekleşen bir canlı yayına konuk olan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, Türkiye’nin eğitim alanındaki sorunlarına dikkat çekti.
“TABLETLER HALA ULAŞMADI”
Pandemi ile beraber başlanan canlı eğitimlerde öğrencilerin internet ve bilgisayar eksikliğinden dolayı yeterli eğitimi alamadığını ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Akgün, “Eğitim olmayan hiçbir ülke gelişemez, eğitim almadan çiftçilik yapamazsınız, eğitim almazsanız sanayicilik yapamazsınız, eğitim almazsanız hiçbir şey üretemezsiniz. O yüzden eğitim çok önemli. Uzaktan eğitim veriyoruz şu anda ama 4 milyon öğrencimizin evinde internet yok, 3 milyon öğrencimizin şu anda evinde bilgisayarı yok. ‘Tablet dağıtacağız’ denildi. Ancak tabletler hala ulaşmadı ve biz neredeyse eğitimin yarı dönemini geçtik, şurada okulları kapatıyoruz diyeceğiz, çocuklarımıza puan vereceğiz, çocuklarımızın geleceğini belirleyeceğiz ama çocuklarımız ders alamıyor ki” dedi.
“EĞİTİM YUVALARI TİCARET HANEYE DÖNMÜŞ DURUMDA”
 Eğitim eşitliği hakkında da açıklamalarda bulunan Akgün, Türkiye’deki eğitim sisteminin ticarete döküldüğünü vurgulayarak, “Baktığımızda şu anda yurt dışında birçok ülkede özel okul yok. Tüm devlet okulları, özel okul niteliğinde eğitim alıyor. Ama bizim şu anda ülkemize baktığımızda artık eğitim yuvaları ticaret haneye dönmüş durumda. Ne kadar para verirseniz o kadar daha iyi eğitim alıyorsunuz ya da ne kadar para verirseniz o kadar iyi sınıflarda eğitim alıyorsunuz. Bakınız eğitim aynı aslında. Bizim devlet okullarında okuyan öğrencilerimiz de aynı eğitimi alıyor. Özel okullarda sadece okulun kalitesi, araçların kalitesi değişiyor ve bunun için biz dünyalarca para ödüyoruz. Buna bir an önce eğitimde bu haksızlığa eşitsizliğe son vermemiz gerekiyor. Bunların hepsine bizim iktidarımız döneminde inşallah yapacağız” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR