Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse'den hakkında çıkan iddialara yalanlama geldi

CHP 6 Aralık 2020 00:20
Videoyu Aç Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse'den hakkında çıkan iddialara yalanlama geldi
A
a
İFTİRA ATMAYA UTANMIYORLAR

CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun önünde Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ile tartıştığı iddialarına yanıt verdi. Köse, Ankara'da dahi olmadığına dikkat çekerek, "Kadına yönelik şiddetle mücadele ile ilgili bir projenin tanıtımı üzerinden yapılan gerçek dışı bu haber hem basın adına hem siyaset adına utanç vericidir. Beslendikleri yere yaranmaya çalışırken, iftira atmaya utanmıyorlar" dedi. 


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, havuz medyasında kendisi ile ilgili çıkan iddiaları yalanladı. Fatma Köse'nin açıklaması şöyle:
"Havuz medyasında; partimizin Kadın Kollarının düzenlediği 'YaşamHak' projesinin tanıtım toplantısında Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun önünde Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ile tartıştığımız gibi çirkin bir iddia gündeme geldi. Her canlı, yaşamın bir gerçekliği olarak ölümden hemen önce çırpınır, mücadele ederek hayata tutunmaya çalışır. Bugün Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka ve benim aramda geçtiği iddia edilen kavgayla ilgili yalan haberleri, bu çırpınışa benzetiyorum. 

YOLSUZLUK HABER OLMAZ BU YAYIN ORGANLARINDA
Hiçbir gerçekliği olmayan bu haberin kaynağının kim ya da kimler olduğu bile belli değil. Ben, Ankara’da bile değilken bu olayın yaşanmasının hiçbir imkanı yok. Programlarımız dahilinde Hatay’da gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerin ardından Akdeniz Bölgesi’nde çalışmalarıma devam ediyorum. Böyle çirkin, yalan haber yaparak, doğruluğunu bile sorgulamadan yayınlamak basın etiğine yakışmaz. Kadına yönelik şiddetle mücadele ile ilgili bir projenin tanıtımı üzerinden yapılan gerçek dışı bu haber hem basın adına hem siyaset adına utanç vericidir. Beslendikleri yere yaranmaya çalışırken, iftira atmaya utanmıyorlar.
Havuz medyasının bir parçası haber yapıyor. Aynı havuzdan beslenip, aynı yerden emir alanlar da haberi teyit etme gereği dahi duymadan yayınlıyor. Bu yayın organlarında esnafın yaşadığı sıkıntılar haber olmaz. Ekonomik krizin adı bile anılmaz. Çarşı pazarda vatandaşın yaşadıkları gündemlerine bile girmez. Yoksulluk haber olmaz. Yolsuzluk haber olmaz bu yayın organlarında. Cumhuriyet Halk Partisi'ni ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin değerlerini nasıl yıpratacaklarının hesabını yaparlar. Çünkü beslendikleri yer belli. Emir adlıkları yer belli. 

BAŞARAMAYACAKLAR
Gerçek bir gazeteci konunun her yönünü araştırmalıdır. İddialar üzerinden haber üreterek, kamuoyuna yanlış bilgi vermek dolandırıcılık ve sahtekarlıktır. Partimizi yıpratma çabalarında başarısız olanlar, bugün farklı bir arayışın içerisine girmiştir. Birileri sistematik yıpratmalarla Cumhuriyet Halk Partisine leke sürmeye, darbe vurmaya çalışıyor ama başaramayacaklar. Hayatta kalma çabaları boşuna. Vatandaşı yalanlarla, iftiralarla, ayrımcılıkla kandırmaya çalışmak acizliktir. 
Cumhuriyet Halk Partisi, kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği yolda yoluna sonsuza kadar devam edecek. İftira ve yalan haberlerle gündem değiştirmeye çalışanlar ise, beslendikleri odaklarla beraber tarihin çöplüğünde yerini alacaklar. Bu haberi yapanları ve yayınlayanları, kınıyor, bahsi geçen olayın yaşanmadığını tüm kamuoyuna saygıyla bildiriyorum
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR