Ak Parti

Genç girişimci Yüksel’den öğrencilere tüyolar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Mersin İl Genç Girişimciler Üst Kurul Üyesi Orhan Kemal Yüksel Mersin Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilere iş hayatını anlatan genç girişimci Yüksel, hangi kurumlardan yardım alınabileceği ve girişimcinin sahip olması gereken özellikleri anlattı.

Genç girişimci Yüksel’den öğrencilere tüyolar

27 Mart 2015 16:12
-A

+ATOBB Genç Girişimciler Kurulu, Mersin Üniversitesi Tarsus kampüsünde Otomotiv Mühendisliği Bölümü öğrencilerine girişimcilik eğitimi verdi. Seminerine katılan AK Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı ve Genç Girişimciler Üst Kurul Üyesi Orhan Kemal Yüksel, bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.
 
Ticaret hayatındaki deneyimlerini öğrencilerle paylaşan Yüksel, öğrencilerin kendilerini her alanda eğitmeleri gerektiğini belirtti. İş hayatında her zaman işlerin yolunda gitmeyeceğini bu yüzdende insanların alternatif alanlarda kendisini geliştirmesi gerektiğini vurgulayan Yüksel, “Kendinizi mümkün olduğunca her alanda yetiştirmelisiniz. Çünkü neyin ne zaman karşınıza çıkacağı ve neyi ne zaman kullanacağınız hiç belli olmuyor. Ben şuan lojistik alanında çalışıyorum. Aynı zamanda Mersin Milletvekili aday adayıyım. Başarımı farklı bir kulvarda siyasette sürdürmek istiyorum. Bu yüzden kendinizi farklı alanlarda geliştirin ve gerektiğinde bunu kullanın” dedi. 
“CESUR OLUN, RİSK ALIN”
 
Yüksel, iş yeri açmayı düşünen kişilerin cesur olmasını, biraz da risk alarak iş yapmaları gerektiğini de söyledi. Kişisel gelişim çalışmalarının önemli olduğunu kaydeden Yüksel, “Zaman çok hızlı geçiyor ve farkına varmıyorsunuz. Genç yaşınızda yapacağınız kişisel gelişim çalışmaları ileri yaşlarınızda ki girişimciliğiniz de size rehberlik yapacak. Çok çalışın, kendinize güvenin, çalışmalarınızı istikrarlı ve gelişmeye yönelik olarak devam ettirin. Bir hedefiniz ve bir hayaliniz olsun. Girişimcilikte yaş çok önemli. Eğer bir işi gerçekten iyi biliyorsan o işi yaparsın. İşte örnekleri bizleriz. Biz de genciz ama şuanda işyerlerimiz var. Sizler de yapabilirsiniz” diye konuştu.
 
BİRİKİM VE TECRÜBELİ
 
Orhan Kemal Yüksel, daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı. Bir öğrencinin “Neden Milletvekili olmak istiyorsunuz?” sorusuna şöyle cevap verdi:
“Birikim ve tecrübelerimi siyaset alanında hizmete dönüştürmek istiyorum. İş adamı olarak hem Türkiye’de hem de dünyada çok önemli projeleri başarıyla sürdürüyoruz. Kişisel değil, toplumsal değişimin peşindeyim. Bu durumda cesur olmak gerekiyor. Biz bunu yaptık. Cesaretli davrandık değiştirmek, daha güzel bir ülke için çalışma kararı aldık. Derdimiz kişisel değil toplumsal mutluluk. Mersin ve ülkemin insanlarına mutluluk vermek için Milletvekilli aday adaylığımı açıkladım”
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku