GENÇ ÇİFT EKONOMİK NEDENLERDEN DOLAYI CANINA KIYDI

Gelecek Partisi 13 Şubat 2021 15:42
Videoyu Aç GENÇ ÇİFT EKONOMİK NEDENLERDEN DOLAYI CANINA KIYDI
A
a
BAŞKAN POLAT: “GENÇLERİN GELECEĞİNİN GARANTİSİ YOK, VEBAL HÜKÜMETİNDİR”
İstanbul Zeytinburnu’nda genç çift ekonomik sorunlar nedeniyle intihar etti. Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdulbaki Polat, “ekonomik nedenlere bağlı intiharların önüne geçemeyen bir siyasi iklimin içerisindeyiz ve yönetenlerden tık yok” dedi.
İstanbul’da 25’li yaşlarda olan karı-koca, geçim sıkıntısı nedeniyle küçük çocuklarını komşuya bırakarak intihar etti. İntihar eden çiftin 1,5 yaşında bir tane çocuğu olduğu öğrenilirken, genç çiftin cenazeleri ise memleketleri Batman’a gönderildi. Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdulbaki Polat da acı olayla ilgili açıklama yaparak ülkenin içinden geçtiği sorunlara değindi.
“GÜNAHI VEBALİ CUMHUR İTTİFAKI’NA AİTTİR”
Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdulbaki Polat, “Gencecik çift, geride bıraktıkları 1 tane çocuk. Geleceğe dair umutla bakması gereken bu çift canlarına kıymış. Bunun suçu, günahı, vebali Cumhur İttifakı’na aittir. Ekonomi kötü dedikçe hem kendilerini hem milleti kandırıyorlar. Yoksullukla, açlıkla alay ediyorlar. İşsizliği görmezden geliyorlar. Bu iktidarın üzerinde çok büyük ah var. Genç çiftimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
“BATMAN HALKININ GÜNDEMİNDE ERDOĞAN VE BAHÇELİ’NİN İFADELERİ YOK”
İşsizliğin önünün alınamadığını söyleyerek sözlerine devam eden Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdulbaki Polat, “Batman, işsizlikte Türkiye’de de ikinci sırada. Birinci sırada Mardin, üçüncü sırada Şırnak yer alıyor. Genç nüfusta ise Batman olarak üçüncü sırada yer alıyoruz. Diğer taraftan işsizlikte son derece gerideyiz, çok fazla işsizimiz var. Batman halkı kadir şinas bir halktır. 90’lı yıllardan bu yana Batman hiçbir zaman hem mülki amirler hem de iktidar açısından hak ettiği değeri bulamadı. Batman halkı sürekli yapay gündemlerle ve vaatlerle oyalandı ama buna rağmen halkımız girişkendir, dinamiktir. Özellikle ekonomik anlamda birçok şehrin pozitif noktalarından istifade ederek kendi geçimini sağlayan bir halktır. Ama Batman halkının sorunu açlık, işsizlik ve yoksulluktur. Batman halkının hiçbir zaman gündeminde ne Bahçeli ne de Erdoğan’ın sarf ettiği ifadeler vardır.” şeklinde konuştu.
“GENÇLERİN 2 AYLIK GELECEĞİ İÇİN BİLE GARANTİSİ YOK”
Ecevit’e yazar kasa fırlatılmasını hatırlatan Başkan Polat, “Sadece 2020’de ekonomik nedenlerden dolayı intihar edenlerin sayısı binleri bulmuşken ülke yönetiminde tık yok. Bu intiharlara en son İstanbul Zeytinburnu’nda hayatına son veren 2 gencecik kardeşimiz de eklendi. Üzülerek, içimiz yanarak görüyoruz, duyuyoruz. Çünkü bu ülkenin yöneticileri, yaşanan olumsuzlukların sorumlusu olduğu için sosyal medya ve televizyonda yaşanan travmaları dile getirmiyor. Gençler artık beni Almanya’ya yurt dışına gönder ne iş yapacaksam yapayım diyorlar. Şu an hiçbir gencin 2 aylık geleceği için bile garantisi yoktur. 2 aylık garantisi olmayan bir gencin bir ülkede yaşama arzusu olabilir mi?” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR