GELECEK PARTİSİ YENİŞEHİR İLÇE BAŞKANI TOPÇU'DAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Gelecek Partisi 9 Aralık 2020 15:23
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ YENİŞEHİR İLÇE BAŞKANI TOPÇU'DAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
A
a
1948 yılında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabul edilmesiyle birlikte İnsan Hakları Günü olarak kutlanan 10 Aralık sebebiyle Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu bir mesaj yayınladı. 
Topçu, yayınladığı mesajda uluslararası barış ve refah için tehdit oluşturan insan hakları ihlalleriyle mücadele etmenin altını çizdi.
"ÇOCUKLARIMIZ, TORUNLARIMIZ İÇİN MÜCADELE ETMEK ZORUNDAYIZ"
Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustada Barış Topçu, 10 Aralık 1948 yılında aralarında Türkiye'nin de olduğu 48 ülke tarafından evet oyuyla kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin 72.yıldönünü nedeniyle yayınladığı mesajda;" Uluslararası düzeyde kabul edilen ve insanın temel hak ve özgürlüklerinin çerçevesini çizen bu beyanname, tüm insanlık için önem arz etmektedir. Birlik ve beraberlik ruhuyla, birbirimize ve birbirimizin haklarına sahip çıktığımız sürece üstesinden gelemeyeceğimiz olay yoktur. Yeter ki, insan haklarının korunması ve gözetilmesi noktasında toplum olarak bilinçlenelim ve buna göre politikalar belirleyelim. Bizler, geçmişten öğrendiklerimizi geleceğe aktarmakla yükümlüyüz, gelecekte çocuklarımızın, torunlarımızın daha özgür bir yaşam sürdürebilmeleri için insan haklarının ihlaliyle mücadele etmek zorundayız" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR