GELECEK PARTİSİ’NDEN BOĞAZİÇİ AÇIKLAMASI

Gelecek Partisi 12 Şubat 2021 13:08
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ’NDEN BOĞAZİÇİ AÇIKLAMASI
A
a
BAŞKAN POLAT: “DEMOKRATİK BİR ÜLKEDE CUMHURBAŞKANI VE BAHÇELİ’DEN HESAP SORULURDU”
Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdulaki Polat, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olaylar üzerinden hükümeti eleştirdi. Polat, “Normal şartlarda ve demokratik bir ülke olsaydı Cumhurbaşkanı da Bahçeli de ciddi manada hesap sorulurdu” dedi.
Boğaziçi Üniversitesi’ne AKP’li aday adayı Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasıyla başlayan tartışmalar ve tepkiler, öğrencilerin gözaltı ve tutuklamasına kadar ulaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, öğrencilere yönelik “talebe misiniz, terörist misiniz?” demeye kadar varan olaylara ilişkin Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdulaki Polat bir açıklama yaptı. 
“ÖĞRENCİLERE TAHAMMÜL EDEMEYİP YENİ ANAYASA’DAN BAHSEDİYORLAR”
Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdulaki Polat, “İktidar ve küçük ortağı MHP ciddi bir çelişkli yaşıyor. Boğaziçi’ndeki bir eyleme tahammül etmeyen iktidar, yeni anayasadan bahsediyor. Sen önce mevcut olan Anayasayı uygulamıyor, ihlal ediyorsun.” dedi.
“CUMHURBAŞKANI VE BAHÇELİ’NİN SAĞLIKLI DÜŞÜNDÜĞÜNE İNANMIYORUM”
Eleştirilerine Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP ile devam eden Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdulaki Polat, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Gezi Parkı olayları sırasında, iktidara itidal, gençleri dinleme çağrısı yapan yapıcı konuşmasını hatırlatarak, “Bahçeli’nin sosyal medyada daha önce yaptığı konuşmaları ve demeçleri yeniden ortaya çıktı. O zaman gençlerin yanında duran Bahçeli çok daha mahsun, sade ve sıradan bir tepki gösterirken şimdi daha farklı tepki gösteriyor. Bu öğrencileri terörist olarak ilan etmek suçtur. Normal şartlarda, demokratik bir ülkede olsaydık Bahçeli de Cumhurbaşkanı da ciddi manada hesap sorulurdu. Münferit olarak, ya da yanlış bir kişi veya kişiler orada bulunduğu zaman bu çocukların suçu ne? Bu anlamda Cumhurbaşkanı ve Bahçeli’nin sağlıklı düşündüğüne inanmıyorum.” şeklinde konuştu.
“YILLARDIR BİLİYORLAR YENİ FARK ETMİŞ GİBİ YAPARAK MİLLETİ KANDIRIYORLAR”
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun HDP Esenyurt ilçe binasının görüntülerini paylaşarak, “Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde buna müsaade edilmez” sözlerine de değinen Başkan Polat şu ifadeleri kullandı:
“HDP’nin tüm il teşkilatı ya da ilçe teşkilatında yer yer Abdullah Öcalan’ın ve çeşitli flamaların asıldığını İçişleri Bakanı, televizyondan fark etmiş bir edayla toplumu kandırmaya çalışıyor. İşçileri Bakanlığı ve hükümet yetkilileri, o flamaların asıldığını yıllardır biliyor. Bu ülkenin şu an da açlıkla, sefaletle, işsizlikle doluşan halkı suni gündemlerle oyalama dışında bir şey yapmıyorlar. Tüm sosyal medyada adeta düğmeye basma programları yapıyorlar. Bu hafta hangi programla uyutalım diye tek bir tuşla sosyal medya ve televizyonda aynı konuyu işliyorlar”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR