GELECEK PARTİSİ MERSİN SİYASİ İŞLER BAŞKANI HAKAN ALACA’NIN KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Mersin 5 Aralık 2020 16:12
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ MERSİN SİYASİ İŞLER BAŞKANI HAKAN ALACA’NIN KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
A
a
Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, Kadınlara Milletvekili Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilişinin yıl dönümünde kutlama mesajı yayınladı.
 Gazi Mustafa Kemal Atatürk, önderliğinde yapılan inkılaplarla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sosyal ve kültürel alanda yeni haklar elde etti. Bu kapsamda 5 Aralık 1934 tarihinde yürürlüğe giren bir yasa ile Kadına Milletvekili Seçme ve Seçilme Hakkı verildi. 5 Aralık tarihin ilerleyen zamanlarda Kadın Hakları Günü olarak kabul edildi ve kutlandı. Kadın Hakları Günü’nün yıl dönümünde Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca bir mesaj yayınladı. Alacanın mesajında şu ifadeler yer aldı:
“Türkiye Cumhuriyeti kuruluşuyla beraber büyük gelişmelere vesile olmuş ve çağdaş bir geleceğin inşası yolun Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde reformları hayata geçirmiştir. 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına Milletvekili Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilmesiyle beraber, Dünya’da o dönem benzeri olmayan bir adım atılmıştır. Bu anlayış ve gelişmelerin ışığında Türkiye bu günlere geldi. Şimdi ise olması gereken yarınların Türkiye’si için kadınlarımıza siyasi, sosyal ve iş alanlarında yeni haklar tanımak, onların hayattaki konumunu pozitif ayrımlarla yüceltmektir. Çocuklarımızın geleceği için gereken adım budur. 5 Aralık Kadın Haklarının 86. Yıldönümünde kadına yönelik şiddetin son bulmasını temenni ediyor ve tüm kadınlarımızın Kadın Hakları Günü’nü kutluyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR