GELECEK PARTİSİ MERSİN SİYASİ İŞLER BAŞKANI ALACA'DAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Gelecek Partisi 9 Aralık 2020 09:06
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ MERSİN SİYASİ İŞLER BAŞKANI ALACA'DAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
A
a
Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, İnsan Hakları Günü'nün 72. yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı. 
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonu'nun hazırladığı ve aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 48 ülke tarafından evet oyuyla oylamadan geçen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin 10 Aralık 1948 yılında kabul ve ilanı ile kutlanan İnsan Hakları Günü sebebiyle, Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca mesaj yayınladı. 
"İNSANLIK İÇİN ÖZGÜR, ONURLU, FERAH BİR GELECEK"
Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, yayınladığ mesajda, ülkemizin örfünde ve adetinde her zaman birbirinin haklarını korumanın ve yaşatmanın önemine dikkat çekti. Alaca;" II. Dünya Savaşı'ndan sonra insanlık onuruna yakışacak bir yaşam için bir çok ülkenin kabul ettiği ve tüm dünyaya önemli bir konuyu hatırlatan İnsan Hakları Günü'nü kutluyorum. Siyaseten, insan hakları konusunda daha fazla çaba gösterilmesini ümit ediyorum. Geçen onca yıla rağmen insan haklarının ihlal edildiğini görmek ve bu hakları koruyup sahip çıkması gereken yetkililerin hiç bir şey yapmadan oturduğunu izlemek vicdanları yaralamaktadır. Acilen her türlü insan hakkı ihlaline karşı yetkililerin birlikte olup çözüm üretmeleri gerekmektedir. Bizler, bu ülkenin vatandaşları olarak geçmişten bugüne, farklılıklarımıza rağmen birlik ve beraberlik içinde yaşamayı, birbirimize saygı duymayı ve birbirimizin haklarını korumayı öğrendik. Maalesef bu önemli değerlerimize ters düşen uygulama ve politikalarla da karşılaşmaktayız. Bu önemli değerleri korumak ve gözetmek her Türk vatandaşının görevidir. Bizler ancak farklılıklarımıza rağmen beraber hareket edebebilirsek insanlık için özgür, onurlu, ferah bir gelecek sunabiliriz. " dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR