GELECEK PARTİSİ MERSİN İL BAŞKANI HAMİT KARIŞ: “TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ, GELECEK PARTİSİ”

Gelecek Partisi 2 Kasım 2020 11:08
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ MERSİN İL BAŞKANI HAMİT KARIŞ: “TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ, GELECEK PARTİSİ”
A
a
Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Ankara’da gerçekleşen 1. Olağan Genel Kongre’ye ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Gelecek Partisi, hazırlıklarını tamamladı. Büyük Kongremiz de bunun göstergesidir. Türkiye’nin geleceği, Gelecek Partisi” dedi.
 Gelecek Partisi, Ankara’da “Gelecek Senin, Gelecek Türkiye’nin”, sloganıyla gerçekleştirilen 1. Olağan Genel Kongrede bir araya geldi. Kongre’de konuşan Gelecek Partisi Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, farklı konu başlıklarına değindiği konuşmasında, “Son dönemde ulusal, bölgesel ve uluslararası düzlemlerde yaşanan krizler, tarihin rahmindeki doğum sancılarıdır. İşte Gelecek Partisi böylesi kritik bir eşikte milletimizin özlemlerine cevap oluşturacak bir gelecek vizyonu ile tarih sahnesine çıkmıştır. Biraz önce zikrettiğim cumhuriyet ve demokrasi anlayışımız çerçevesinde siyasi kimliğimiz ve felsefemiz açıktır: Kapsayıcı ve özgürlükçü demokrasi” dedi. Kongre’nin ardından bir değerlendirmede bulunan Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Gelecek Partisi’nin hazır olduğunu dile getirdi.
“KISA SÜREDE ÇOK YOL ALDIK”
Gelecek Partisi olarak kısa sürede çok yol aldıklarına dikkat çeken Başkan Karış, “Kurulduğumuz günden bu yana, Gelecek Partisi olarak her zaman ülkemizin çıkarlarını, yarınlarını düşünerek hareket ettik ve projeler ürettik. Bugün, büyük kongremizi gerçekleştirebilecek güce ulaştık. Bunu tüm engellemelere ve sansürlere rağmen yaptık. Bu kadar kısa sürede çok fazla yol aldık ve almaya da devam edeceğiz. Kurucu Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, yaptığı konuşmasıyla bunun mesajlarını verdi. ‘Gelecek Partisi böylesi kritik bir eşikte milletimizin özlemlerine cevap oluşturacak bir gelecek vizyonu ile tarih sahnesine çıkmıştır’ diyerek partimizin üstlendiği vahim görevi gözler önüne sermiştir. Bizler de Gelecek Partisi’nin üyeleri, il başkanları ve dava arkadaşları olarak bu yolda mücadele edeceğiz. Bu düşünce ile Mersin’i Gelecek Partisi’nin kalesi yapacağız. Gelecek Partisi, hazırlıklarını tamamladı. Büyük Kongremiz de bunun göstergesidir. Türkiye’nin geleceği, Gelecek Partisi” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR