GELECEK PARTİSİ MERSİN 1.OLAĞAN KONGRESİNDE KONUŞAN SUCU: “TÜRKİYE'NİN ASIL BEKA SORUNU, SEÇİM KAZANMAK İÇİN HER YOLU MUBAH GÖREN SİYASET ANLAYIŞIDIR”

Gelecek Partisi 10 Ekim 2020 19:55
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ MERSİN 1.OLAĞAN KONGRESİNDE KONUŞAN SUCU: “TÜRKİYE'NİN ASIL BEKA SORUNU, SEÇİM KAZANMAK İÇİN HER YOLU MUBAH GÖREN SİYASET ANLAYIŞIDIR”
A
a

GELECEK PARTİSİ MERSİN 1.OLAĞAN KONGRESİNDE KONUŞAN SUCU: “TÜRKİYE'NİN ASIL BEKA SORUNU, SEÇİM KAZANMAK İÇİN HER YOLU MUBAH GÖREN SİYASET ANLAYIŞIDIR”

-“ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE CEMİL BAYIK, MURAT KARAYILAN DA DEVLET EKRANINA ÇIKARTILABİLİR”
Mersin’de Kurucu Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen Gelecek Partisi Mersin 1.Olağan Kongresinde konuşan, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Orhan Sucu, “Sürekli bekadan dem vuran bu zat, Apo’nun mektubunun okunmasına, devletin kanalına kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan'ın çıkarılmasına sesini dahi çıkarmadı! Önümüzdeki seçimlerde Cemil Bayık, Murat Karayılan da devlet ekranına çıkartılabilir” dedi.
 Gelecek Partisi 1. Olağan Genel Kurulu Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti. Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Kurucu Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kongre için geldiği Mersin'de Gelecek Partisi İl Başkanı Hamit Karış'ın da katılımı ile sabah saatlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile bir araya geldi. Kongrede Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Orhan Sucu bir konuşma yaptı. Sucu konuşmasında hükümete ve Milliyetçi Hareket Partisine yüklendi.
 “12 ARALIK 2019’DA KURDUĞUMUZ PARTİMİZİN 10. AYINDAYIZ”
 Gelecek Partisi’nin kongrelerine değinen Sucu, “Gerçekten görünen dağın ırağı olmazmış Sn. Genel Başkanım. 12 Aralık 2019’da kurduğumuz Partimizin 10. ayındayız. Her türlü engellemeye ve Pandemi sürecine rağmen 70 İl ve 395 ilçe örgütümüzü kurduk. Bugün ki, Kars, Mersin ve Osmaniye İl Kongrelerimiz ile birlikte 42 il, 233 ilçe Kongremizi gerçekleştirmiş olacağız. Kongre takvimize göre, Büyük Kurultayımız için kritik eşik olan 41.İl Mersin’imize tevafuk etti. Ne diyoruz? 41 Kere Maşallah” dedi.
 “PROF. DR. AHMET DAVUTOĞLU’NUN GENEL BAŞKANI OLDUĞU BİR PARTİYE MENSUBUZ” 
 Yılmadan mücadele edeceklerine değinen Sucu, “‘Yanlış olmaktansa yalnız olmak iyidir’ dedi. O Yanlış olmadı, Bizler de onu yalnız bırakmadık. Başımızı hiçbir zaman öne eğdirmedi. Bu sebeple başımız yalçın Toroslar gibi her daim dik. Çünkü bizler bu ülkede 7 yıl Başdanışmanlık, 5 yıl Dışişleri Bakanlığı, 2 yıl şerefiyle Başbakanlık yapmış, akçeli tek bir işi dahi olmamış, Beytülmalı namusu bilmiş biğit bir adamın, Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanı olduğu bir partiye mensubuz. Bizler Geleceğiz, gelecek biziz. Bizler bu tohumu toprağa besmeleyle attık ve besmeleyle başladığımız hiçbir işin akıbetinden korkmadık, korkmuyoruz, korkmayacağız. Yılmayacağız, yıkılmayacağız ve başaracağız” ifadelerini kullandı.  
“ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE CEMİL BAYIK, MURAT KARAYILAN DA DEVLET EKRANINA ÇIKARTILABİLİR”
Bahçeli’nin Abdullah Öcalan’ın mektubunun okunmasına ve TRT’de Osman Öcalan’ın ses çıkarmamasına tepki gösteren Sucu, “Nisâ Suresi 58. ayet der ki; ‘Allah size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder.’ Dikkat ediniz; Eşinize, dostunuza, akrabanıza veya damadınıza demiyor. Demek ki er doğmak kâfi değil, bu kişinin elinde de değil, er yaşamak, er hükmetmek, Hakk'ın divanına er varmaktır asıl olan ve adalet elbet bir gün size de lazım olur.    İktidarın küçük ortağı yedek lastiği hakkında da birkaç kelam edelim mi? Kendisini Türk milliyetçisi addeden, sürekli bekadan dem vuran bu zat, Apo’nun mektubunun okunmasına, devletin kanalına kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan'ın çıkarılmasına sesini dahi çıkarmadı! Önümüzdeki seçimlerde Cemil Bayık, Murat Karayılan da devlet ekranına çıkartılabilir. Buna kimse şaşırmasın. Vakt-i zamanında kendi kurduğu cümlelerle buradan seslenelim malum zata.! Üç yanlıştan bir doğru çıkmaz, tekeden süt sağılmaz, balda tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz, sizin üçünüzden de bir cacık olmaz” ifadelerini kullandı.
“TÜRKİYE’NİN BEKA SORUNU SEÇİM KAZANMAK İÇİN HER YOLU MUBAH GÖREN SİYASET ANLAYIŞIDIR”
 Hükümeti seçim kazanmak için her yolu uygun görmekle itham eden Sucu, “Türkiye'nin asıl beka sorunu nedir biliyor musunuz? Seçim kazanmak için her yolu mubah gören siyaset anlayışıdır.  Bir de kendisini emniyet supabı olarak tanıtan ama bu stepnenin supap olduğunu hepimiz bildiği en küçük ortak var! Hani binde birlik oy oranıyla, ülkeyi ben yönetiyorum diyen, hani 28 Şubat’ı FETÖ'ye karşı biz yaptık diyerek, tüm 28 Şubat mağdurlarını FETÖ’cü ilan eden, bebek katilinden gül alan öpücük veren zat. Kadere bakın kadere. Kimler kimlerle beraber, nereden nereye anlayışıdır.  Bizleri Divan üyesi ve Şahsımı Divan başkanı olarak seçen siz kıymetli delegelerimize teşekkür ediyor, Mersin 1.Olağan Kongremizin Şehrimize, Ülkemize ve Milletimize Hayırlar Getirmesini temenni ediyorum. Ve Son Olarak Diyoruz ki; GELECEK Mersin’in, GELECEK Türkiye’nin, GELECEK siz Gençlerin” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR