Gelecek Partisi Manisa Kadın Kolları İl Başkanı Barlas’tan 19 Mayıs Kutlaması

Gündem 17 Mayıs 2021 18:18
Videoyu Aç Gelecek Partisi Manisa Kadın Kolları İl Başkanı Barlas’tan 19 Mayıs Kutlaması
A
a
Gelecek Partisi Manisa Kadın Kolları İl Başkanı Deniz Barlas, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.  Barlas mesajında: “Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı tarih olan 19 Mayıs 1919’un 102. yıl dönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün Türk Milletinin kurtuluşu ve vatanın bölünmez bütünlüğü için 19 Mayıs 1919`da başlattığı hareketle, milletimizin sönmek üzere olan umutları canlanmış ve sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyetinin temelleri atılmıştır.
     Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'da Büyük Önder Atatürk'ün Samsun'da başlattığı bağımsızlık hareketi, tüm yurdumuza yayılmış, halkımızın azim ve kararlığıyla hep birlikte verilen mücadele sonucunda büyük zafere ulaşılmıştır. Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir.
     Bu duyguların yaşatılması için hepimize, özellikle de Atatürk' ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düşmektedir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençlerimizin en başta görev ve sorumluluğudur. Dünyamız hızla değişirken ülkemiz hızla büyüyor ve kalkınıyorken, gençlerimizi geleceğe çok daha iyi hazırlamak, onlara en iyi imkânları sunmak  bizim en öncelikli  görevlerimizdendir.
     Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve siz değerli Manisalı hemşehrilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR