Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Listesi’ndeki Ali Kalınlı: “AK PARTİ ERİYİP GİDECEK”

Mersin 14 Aralık 2019 09:24
Videoyu Aç Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Listesi’ndeki Ali Kalınlı: “AK PARTİ ERİYİP GİDECEK”
A
a

Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi’nin, 154 kişinin imzası bulunan kurucular kurulu listesi’nde yer alan Mersin’li Avukat Ali Kalınlı ilk kez Trend Medya’ya bağlı Mersin Siyaset’e konuştu. Haber: Buse YEGÜL

Ali Kalınlı; yeni partileri hakkında özel açıklamalarda bulunurken, çok çarpıcı ifadelere de yer verdi. Kalınlı’nın ifadeleri şu şekilde:
 
“Biz Türkiye’nin gerçeği olarak toplumu kucaklama açısından, Türkiye’de insanları birleştirecek bir hedefi Ak Parti’nin bulamadığını anladık. Böylece oturduk, konuştuk ve böyle bir topluluk kurma kararı aldık. Millete, memlekete ayrımcılığı ve ötekileştirmeyi yapmadan sahip çıktık. 
 
Memlekette beraberce yükleneceğiz ve en güzel yere taşıyacağız. Bundan sonra Ak Parti, hedeflerinden koptuğu ve toplumu kucaklayamadığı için bu oluşumu milletimizle beraberce sırtlayacağız.
 
Toplumu küstürmeyecek, birleştirecek bir aday üzerinde karar verilecek ve Mersin Başkanı yapılacak. Çalışmalarımız başladı ve devam ediyoruz. 
 
Neden Ak Parti’den ayrıldım? Bir yönetici toplumu kucaklamıyorsa, ötekileştirme durumuna gidiyorsa, toplumun adalet algısı zedelenmişse, toplumda ölçüler kaydıysa devam etmemiz mümkün olur mu? Elbette olmaz. 
 
Mersin’de hedefimiz birinci parti olmak. Mersin halkında bu potansiyel var. Ak Parti’den çok fazla oy alacağımıza inanıyoruz. Ak Parti erimeye başladı, eriyip gidecek. Ak Parti’nin artık işi bitti. Bağnaz hareketleri de devam ettikçe, bu şekilde olacak.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR