Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Muharrem Çevik, tam kapanmayla ilgili gündemi değerlendirdi

Gündem 4 Mayıs 2021 04:17
Videoyu Aç Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Muharrem Çevik, tam kapanmayla ilgili gündemi değerlendirdi
A
a
Koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Nisan'da başlayan ve 17 Mayıs'a kadar devam edecek olan tam kapanma uygulaması ile ilgili Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Muharrem Çevik açıklamada bulundu. Başkan Çevik şunları söyledi:

"ÇALIŞANLAR HANE HALKINA VİRÜS GETİRMİYOR MU?"

"Salgının milletimize daha fazla zarar vermemesi için yapılan tam kapanma kararı gerekli ama sorunlara çözüm getirecek güce sahip olmadığı gibi yeni sorunlar da üretmeye gebe. Büyük işletmeler için iş hayatı devam ediyor. Çalışanlar servis arabalarıyla ve dolmuşlarla seyahat ederek kalabalıklar içindedirler. Sonra bu insanlar evlerine geliyorlar. Hane halkına virüs getirmiyorlar mı? Aniden alınan bir kararla büyük şehirlerden Anadolu'nun her köşesine virüs taşınmıyor mu?"

"OTOGARLAR İNSAN KAYNADI"

Tam kapanma öncesi yaşanan hareketliliği de değinen Başkan Çevik, "Otogarlar adeta insan kaynadı. İnsanlar arasında mesafe kalmamıştı. On binlerce insan farklı illere göç etti ve bu insanlar kapanma sonrası tekrar dönüş yapacak. Bu durum öngörülemez miydi?"diye sordu. 

"KÜÇÜK ESNAF AÇLIĞA VE ÇARESİZLİĞE MAHKUM EDİLİYOR"

Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Muharrem Çevik açıklamasının devamında, "İnsanların neyi alıp neyi alamayacakları genelgelerle duyuruluyor. Böylece kişilerin anayasal hak ve özgürlüklerine müdahale ediliyor. Kanun olmadan, yasa olmadan, padişah fermanı gibi genelgelerle süreç yönetiliyor. Küçük esnaf iş yapamaz hale getirilip açlığa ve çaresizliğe mahkum ediliyor. Veriyoruz denilen desteklerin büyük bölümü büyük işletmelere, şirketlere ve bankalara gidiyor. Küçük esnafa ve çalışana ancak kaşığın ucu gösteriliyor. Bütün bu durumlar gösteriyor ki ya iş ehlinde değil ya da altta kalanın canı çıksın, anlayışını yansıtıyor." ifadelerini kullandı. 

"HÜKÜMETLER BÖYLE KÖTÜ GÜNLERDE KENDİNİ GÖSTERİR" 

Başkan Çevik son olarak dileklerinin, vatandaşların bu kötü günlerden bir an önce kurtulması olduğunu vurgulayarak, "Hükümetler böyle kötü günlerde kendini gösterir. Bu zor günlerde esnafının, vatandaşının yanında olmayan hükümetin varlık sebebi nedir? Toplanan vergiler insanların ihtiyaçlarını gideremiyorsa ne işe yarar? O yüzden biz Gelecek Partisi olarak diyoruz ki, bu sancılı süreçten tek yürek olarak, birlik ve beraberlikle çıkabiliriz. O yüzden hükümet esnafa, mağdur olan vatandaşlara nakdi hibe desteği sağlamalıdır. Çünkü bu insanların eve ekmek götürmesi, kiraların ve faturalarını ödemesi için paraya ihtiyacı var. Ancak bu destek sağlanırsa hayat eve sığar. Aksi taktirde oturulan ev vatandaşlar için zindan olur. Bu nedenle nakdi hibe desteğini hükümet bir an önce gündeme almalı ve kimseyi bu süreçte mağdur etmemelidir" şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR