GELECEK PARTİSİ İL KADIN KOLLARI GÜLNUR KOCABAŞ DAVASINI TAKİP ETTİ

Gündem 6 Nisan 2021 15:49
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ İL KADIN KOLLARI GÜLNUR KOCABAŞ DAVASINI TAKİP ETTİ
A
a
Manisa’da işe giderken erkek arkadaşı tarafından vurularak öldürülen Gülnur Kocabaş’ın davasına katılan Gelecek Partisi Manisa İl Kadın Kolları, kadın cinayetlerine karşı seslerini yükseltti. 
Manisa Adliyesi 4. Ağır Ceza Mahkemesinde, işe giderken sevgilisi tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürülen Gülnur Kocabaş’ın davası görüldü. Duruşmaya Gelecek Partisi Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Deniz Barlas ve kadın kolları yönetimi de katılarak, kadın cinayetlerine karşı tepki gösterdiler. 
“CEZALAR DAHA CAYDIRICI ŞEKİLDE UYGULANMALI”
Duruşmanın ardından bir açıklama yaparak, kadın cinayeti davalarında iyi hal indirimlerinin kaldırılması gerektiğini ifade eden Başkan Barlas, “Bugün Manisa’mızın güzel bir kızının canice hayattan koparıldığı olayın davasına katıldık. Gideni geri getirmemiz asla mümkün değil ama daha fazla kadınımızın gitmesine engel olmamız mümkün. Bu noktada özellikle kadın ve çocuk cinayeti, taciz ve istismar gibi olayların davalarında kesinlikle iyi hal indirimi kaldırılmalıdır. Kadın’a kıyan biri, ‘takım elbise giydi’ diyerek, ‘kravat taktı’ diyerek, ‘olayda teşvik var’ diyerek ceza indirimi almamalı. Tüm cezalar daha caydırıcı bir şekilde uygulanmalı. Gelecek Partisi olarak bu düşüncenin arkasında sağlam bir şekilde durmaktayız” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR