GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SELÇUK ÖZDAĞ, ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Gelecek Partisi 2 Aralık 2020 22:01
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SELÇUK ÖZDAĞ, ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI
A
a
Dünya Engelliler Günü kapsamında bir mesaj yayınlayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Engelli vatandaşlarımızı hayata dahil etmek adına kamuda, siyasette, günlük yaşantıda gerçekçi ve etkili çözümler üretilmeli” dedi.
Birleşmiş Milletlerin 1992 yılında aldığı kararla, 3 Aralık, “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edildi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ da Uluslararası Engelliler Günü kapsamında bir mesaj yayınlayarak, engelli bireyler için etkin çözümlerin hayata geçirilmesi gerektiğini dile getirdi.
“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN HER VATANDAŞI, GELECEĞE GİDEN YOLDA, ÜLKESİNE KATKI SAĞLAYACAK GÜÇ VE KUDRETE SAHİPTİR”
Engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekerek, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kıymetli olduğuna vurgu yapan Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, “Ülke nüfusumuzun %12,29’u engelli olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte hepimizin unutmaması gereken husus ise, herkesin bir engelli birey adayı olduğudur. Engelli vatandaşlarımız, engelleriyle yaşamak konusunda büyük mücadeleler vermektedir ve maalesef ülkemizde onların hayatını kolaylaştırmak adına atılan ciddi bir adım bulunmamakta.  Bugün bir kaldırımda yürürken bile engelli bireylerimiz için sorunlar mevcut. Bu konuda engelli bireylerimiz de defalarca isteklerini ve düşüncelerini dile getirdi. Onları anlamak için özel günleri beklememize gerek yok. Gelecek Partisi olarak dile getirdiğimiz bir durum var, ‘Bir devletin gelişmişlik durumu, o devletin engelli bireylerine uyguladığı pozitif ayrımcılık ile belli olur.’
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR