GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZDAĞ'IN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Gelecek Partisi 9 Aralık 2020 15:33
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZDAĞ'IN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
A
a
İnsan Hakları Günü’nden bir mesaj yayınlayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Özellikle son yıllarda tanık olduğumuz bazı olumsuz durumların, ülkemizin geleceğine, barış ve huzur ortamına yapacağı olumsuz etkiler için endişelenmemek mümkün değil” dedi.

İkinci Dünya Savaşı’nın ardından dünya devletleri, hak ve özgürlükler konusunda bir araya gelerek 10 Aralık 1948’de İnsan Hakları Bildirisi’ni kabul etti. Bildirinin kabul edildiği tarih olan 10 Aralık ise İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaya başladı. 10 Aralık’ın yıl dönümünde Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, bir mesaj yayınladı. 
“BAZI OLUMSUZ DURUMLARIN, ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE, BARIŞ VE HUZUR ORTAMINA YAPACAĞI OLUMSUZ ETKİLER İÇİN ENDİŞELENMEMEK MÜMKÜN DEĞİL”
 Barış ortamına etki edecek söylemlerin siyasette yer bulduğuna dikkat çeken Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, “Türkiye Cumhuriyeti, kurulduğu günden bu yana, binlerce zenginlikle süslenmiş Anadolu topraklarının her değerine sahip çıkmakta ve benimsemektedir. Konumumuz ve kültürümüz her ırk, din ve etnik yapının izlerini taşımaktadır. Çiçek demetindeki farklı güzelliklere benzeyen Türkü’müz, Kürt’ümüz, Çerkez’imiz, Laz’ımız ve nicemizle barış içerisinde, hoşgörü içerisinde mutlu bir yaşam ise en büyük hakkımız. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabulünün yıl dönümünde bu hakkı savunmak adına dikkatleri çekmekte fayda var. Özellikle son yıllarda tanık olduğumuz bazı olumsuz durumların, ülkemizin geleceğine, barış ve huzur ortamına yapacağı olumsuz etkiler için endişelenmemek mümkün değil. Irklar, dinler üzerinden yürütülen ayrımcılık çalışmalarının farkındayım. Özellikle siyaset alanında kimseler tarafından kullanılan ayrımcı, ötekileştirici ve suçlayıcı dil, insan haklarına, saygıya ve sevgiye darbe vurmaktadır. Bu dilin ne insan yaşantısında ne de Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasetinde yeri yoktur. Sevginin, barışın ve hoşgörünün mücadelesini verdiğim davamda, Cumhuriyet’in tüm dinlerini, ırklarını, yaşayışlarını, kültürlerini her çeşitliyle seviyor ve benimsiyorum. Bu farklılıklar üzerinden çıkar sağlamaya çalışanları da en ağır şekilde kınıyorum.  10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde güzel ülkemin tüm farklılıklarını sevgiyle kucaklıyor ve yarınların huzur, barış, güven ve sevgi dolu Türkiye’sinin Gelecek Partisi’nin teminatında olduğunu bildiriyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR