GELECEK PARTİSİ ELAZIĞ İL BAŞKANI DEMİR'DEN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Gelecek Partisi 9 Aralık 2020 08:57
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ ELAZIĞ İL BAŞKANI DEMİR'DEN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
A
a
1948 yılında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabul edilmesiyle birlikte ilan edilen İnsan Hakları Günü sebebiyle Gelecek Partisi Elazığ İl Başkanı Adnan Demir bir mesaj yayınladı.
Ortak temel ilkeler çerçevesinde belirlenen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin önemine dikkat çeken Demir," temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınmasında uluslararası bir referans belgesidir." dedi.
"DEVLET POLİTİKALARININ ÖNCELİKLİ HEDEFİ İNSAN HAKLARI OLMALIDIR"
Gelecek Partisi Elazıp İl Başkanı Adnan Demir, İnsan Hakları Günü sebebiyle yayınladığı mesajda; "Beyanname'yi ilk imzalayan ülkelerden biri olan Türkiye'nin , hak ve özgrülükler konusunda daha somut uygulamalara ihtiyacı vardır. Konu evrensel düzeyde ele alınmalı ve devlet politikalarının öncelikli hedefi olmalıdır. Hiç bir insanın hak ve özgürlüklerinden mahrum edilmesi, temel hak ve özgürlüklerine erişememesi kabul edilemez. Vatandaşlarımızın anayasal hak ve özgürlükleri konusunda devlet politikalarımızı bu çerveçevde belirlemeli ve buna göre hareket etmeliyiz. Bugün insanın en temel hakkı olan yaşam hakkına saygı duyulmadığı ve insanların zulüm gördüğü, keyfi uygulamalara maruz kaldığını görmek gerçekten acı vericidir. Umuyorum ki, bir an politikalarımızı insan hakları temellerine dayandırarak düzenler ve tüm dünyaya örnek olacak uygulamalarda bulunuruz."dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR