GELECEK PARTİSİ BAYBURT İL BAŞKANLIĞINDAN, BAYBURT BELEDİYESİNE SAĞLIK OCAĞI ÇAĞRISI

Gelecek Partisi 25 Kasım 2020 13:32
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ BAYBURT İL BAŞKANLIĞINDAN, BAYBURT BELEDİYESİNE SAĞLIK OCAĞI ÇAĞRISI
A
a
 Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanlığı, Kaleardı Mahallesinde kullanılmayan araziye sağlık ocağı yapılması için Bayburt Belediyesi’ne çağrıda bulundu.
 Bayburt’tun Kaleardı Mahallesinde âtıl durumda bulunan eski mezbahana alanının kullanımıyla ilgili Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanlığından, Bayburt Belediyesi’ne öneri yapıldı. Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından yapılan bildiride, kullanılmayan araziye, mahallenin hastaneye uzaklığı sebep gösterilerek “sağlık ocağı” yapılması teklif edildi. Gelecek Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanlığı Bayburt Belediyesi’ne soruyor başlıklı basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
“ -Kaleardı Mahallemizde bulunan daha önce kesimhane olarak kullanılan ve şu anki durumu kullanım dışı olan mezbahana yerinin akıbeti nedir? 
 -Bu yerle alakalı olarak herhangi bir proje çalışmanız var mıdır?
 -Şayet varsa projeniz ne tür bir çalışma üzerinedir.
 -Eğer etüt çalışmanız yoksa:
 “ÖNERİMİZ”
  Kaleardı Mahallemizde 750’ye yakın hane ikamet etmektedir. Hanelerde ortalama 3 bireyin yaşadığını varsayalım. Ortaya çıkan rakamla 2 bin 250 kişinin ikamet ettiği anlamına geliyor. Bu mahallemizde hayatlarını idame etmekte olan bireylerimizin sağlık koşullarından daha iyi istifade etmeleri ve yararlanmaları için bu mahallemizde Sağlık Ocağı gerekmektedir.  Kaleardı Mahallemizin şehir merkezine ve hastaneye uzaklığı söz konusu olduğu için eski mezbahananin yerine 3 NOLU AİLE SAĞLIK OCAĞI yapılmasını öneriyoruz. 
 Yetkililerden ve konunun muhataplarından ivedilikle açıklama bekliyoruz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR